Hlavní obsah

Spolek Mezi stromy nedostal státní dotaci na hospic, H. Brodu vrátil pozemek

Foto: Getty Images

Ilustrační snímek.

Reklama

12. 4. 21:28

Spolek Mezi stromy nedostal státní dotaci na stavbu lůžkového hospice v Havlíčkově Brodě, městu dnes proto vrátil pozemek. Projektu by se ale mohl ujmout kraj nebo jeho nemocnice v Havlíčkově Brodě.

Článek

Starosta Jan Tecl (ODS) řekl zastupitelům, že plán na stavbu hospice ve městě nepovažuje za ztracený. „Je předpoklad, že v případě, že to bude krajské zařízení nebo nějaká krajská instituce, že je šance na to, aby získala tolik nezbytnou dotaci a akce se mohla realizovat,“ řekl Tecl.

Vysočina je posledním krajem v zemi, kde není žádný kamenný hospic. Spolek pro lůžkový hospic Mezi stromy o stavbu usiloval od roku 2015. Nejdřív se pro ni pokoušel sehnat místo v krajské Jihlavě, na radnici ale neuspěl. Havlíčkův Brod spolku slíbil pozemek předloni.

Následně získal spolek také příslib Kraje Vysočina, že na stavbu hospice s 20 lůžky přispěje 20 miliony korun, pokud ji bude dotovat i ministerstvo zdravotnictví. Od ministerstva ale spolek nakonec peníze nedostal. Podle dřívějších informací členů spolku měly být náklady projektu do 70 milionů korun.

Tecl dnes o členech spolku řekl, že to jsou „srdcaři“, kteří pro tu věc dělají maximum. Předpokládá, že pokud se stavby hospice ujme kraj nebo jeho organizace, budou se spolkem při provozování hospice spolupracovat.

Jednání o možném pokračování projektu v minulém týdnu potvrdil náměstek hejtmana Kraje Vysočina Vladimír Novotný (ČSSD). Uvedl, že kraj má zájem, aby na Vysočině alespoň jeden kamenný hospic stál a aby byl v Havlíčkově Brodě. S ministerstvem zdravotnictví by podle náměstka chtěl kraj jednat o podmínkách, za jakých by hospic mohlo podpořit. Prověřuje také možnosti čerpání jiných dotací.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované