Hlavní obsah

Je správný čas, abych odešel, řekl Čech. Brankářská legenda opouští Chelsea

Foto: Profimedia.cz

Petr Čech končí angažmá v managementu Chelsea.

Reklama

27. 6. 2022 11:15

Bývalý skvělý brankář Petr Čech se po třech letech rozhodl opustit management londýnské Chelsea. Učinil tak krátce po vstupu nového vlastníka, konsorcia reprezentovaného Toddem Boehlym.

Článek

Jedenáct let hájil Petr Čech branku Chelsea, tři roky působil ve vedení klubu. Jak jeho hráčská, tak funkcionářská kariéra byly spojeny s érou vlastníka Romana Abramoviče.

Nedávno klub převzala nová vlastnická skupina, v jejímž čele stojí Todd Boehly. A začala vytvářet novou strukturu managementu, z níž už vypadla například ředitelka Marina Granovská.

Na své nové pozici ve vedení Chelsea se s novými vlastníky nedomluvil ani Petr Čech, který až dosud plnil poradenskou roli ve sportovních otázkách a pracoval na vazbách mezi A-týmem a klubovou akademií.

„Bylo to obrovské privilegium vykonávat v posledních třech letech tuto roli v Chelsea. Nyní, když má klub nové vlastníky, cítím, že teď je ten správný čas, abych odešel. Jsem potěšen, že klub je nyní ve skvělé pozici s novými majiteli, a věřím v jeho budoucí úspěchy na hřišti i mimo něj,“ uvedl Petr Čech v prohlášení, které se objevilo na klubovém webu.

Pár slov za nové šéfy klubu přidal i Todd Boehly: „Petr je důležitým členem rodiny Chelsea. Chápeme jeho rozhodnutí odstoupit a děkujeme mu za jeho příspěvky v roli poradce a jeho závazek vůči klubu a naší komunitě. Přejeme mu vše nejlepší.“

Petr Čech coby brankář přišel do Chelsea v roce 2004 z francouzského Rennes. Pod taktovkou Josého Mourinha patřil vedle Johna Terryho, Didiera Drogby nebo Franka Lamparda k hlavním postavám nejúspěšnějšího týmu Chelsea v její historii.

Trenéři a spoluhráči se střídali, ale Čech zůstával. S Chelsea získal čtyři anglické tituly, v roce 2013 s ní vyhrál i Ligu mistrů. V závěru aktivní kariéry působil ještě 4 sezony v Arsenalu.

Je rekordmanem Premier League v počtu vychytaných čistých kont.

Po ukončení angažmá v Arsenalu se v létě 2019 zapojil do managementu Chelsea. Nyní ho opouští.

Ke změně vlastníka Chelsea došlo v souvislosti s ruskou vojenskou agresí na Ukrajině. Následně začala Evropská unie, ale i britské úřady zavádět sankce proti ruským oligarchům, mezi které patří i Roman Abramovič.

V Británii byl jeho majetek zmrazen – jak nemovitosti, tak i londýnská Chelsea. Abramovič souhlasil s tím, že bude klub prodán. Kupcem se nakonec stala skupina investorů vedená Toddem Boehlym.

Reklama

Související témata:

Doporučované