Hlavní obsah

Spring Festival nabídne 20. března přes pět hodin on-line muziky

Foto: Getty Images

Ilustrační snímek.

Reklama

15. 3. 21:28

První ročník Spring Festivalu, který se uskuteční 20. března z Žižkovské věže v Praze, nabídne přes pět hodin on-line hudby.

Článek

Observatoř nacházející se ve věži ve výšce 93 metrů postupně rozezní Vojta Kotek se svojí kapelou Th!s, Pokáč, Ewa Farna, Mig 21, Mirai a David Koller. Programem provedou youtuber Kovy a moderátorka Katie Machová. Festival se uskuteční v podobě placeného živého streamu. ČTK o tom za pořadatele informovala Jana Bryndová.

„Ze zkušeností z minulého roku už víme, že si lidi umějí užít naplno i on-line přenos a kapely i interpreti mají velkou chuť jim zahrát,“ uvedl za organizátory Viktor Mastník. „Věříme, že kultura, která lidi spojuje a přináší jim dobrou náladu, je v životě nepostradatelná,“ dodal.

Přenos je věnován zdravotníkům, zejména sestřičkám, ale i dalším, kteří nyní pracují nebo pomáhají v nemocnicích, hospicích i pečovatelských službách. Pokud zdravotníci napíšou z oficiálního pracovního e-mailu na adresu sestrickynafestival@ticketstream.cz obdrží kód na sledování festivalu zdarma.

Na facebooku a instagramu festivalu mohou diváci sledovat i vteřiny ze zákulisí. „Diváci se mohou těšit na dvě vizuálně odlišné scény a impozantní výhledy na Prahu. Chceme klást maximální důraz na celkový zážitek z festivalu, jeho vizuální podobu a kvalitu zvuku,“ uvedla dramaturgyně Lucie Hájková.

V programu se postupně představí rocková kapela Th!s, která vedle převzatých začala hrát vlastní písně, písničkář Pokáč, vlastním jménem Jan Pokorný, který svou tvorbu propaguje zejména na portálu youtube. Sólové interpretky zastoupí zpěvačka Ewa Farna, následovat bude „chlapecká, taneční, pěvecká a striptérská skupina z Prahy 5-Smíchova“ Mig 21 a kapela Mirai v čele se zpěvákem a kytaristou Mirai Navrátilem. Program zakončí sólovým vystoupením rockový zpěvák, skladatel a bubeník David Koller.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované