Hlavní obsah

Stát zpřísní opatření proti nemoci covid-19 v Moravskoslezském kraji

Foto: Petr Štefek, wikimedia

Masivní testování horníků přineslo vyšší počty nakažených.

Reklama

29. 6. 2020 9:07

Kvůli většímu šíření nemoci covid-19 v části Moravskoslezského kraje stát od úterý zpřísní opatření na Karvinsku a Frýdecko-Místecku. Zakáže například návštěvy nemocnic a sociálních zařízení nebo omezí účast na hromadných akcích.

Článek

Omezení se týká i koupališť. V celém Moravskoslezském kraji navíc i po uvolnění opatření od 1. července ve zbytku republiky zůstanou povinné roušky uvnitř budov, v MHD nebo na hromadných akcích. Přeshraniční pracovníci v celém kraji pak budou muset předkládat zaměstnavatelům testy na covid-19. Vyplývá to z tiskové zprávy ministerstva zdravotnictví.

V sobotu v Česku přibylo 260 nových případů nemoci covid-19 a v neděli 305, což byl nejvýraznější denní přírůstek od 3. dubna. „Směřujeme všechny síly hygieniků do Moravskoslezského kraje, zejména na Karvinsko. Poslední skokové nárůsty pozitivních případů se opět týkají tohoto lokálního ohniska. Jsou dány zejména masivním testováním kontaktů horníků a bohužel také neukázněností občanů,“ uvedl dnes ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).

„Na dolech pokračují zpřísněná opatření. V Dole Darkov se stále netěží a dělají se tam jenom práce nezbytné pro zajištění bezpečného chodu dolu. „Datum obnovení provozu zatím není stanoveno. Už se nám ale vrací přes 100 zaměstnanců po prodělané nemoci,“ řekla mluvčí OKD Naďa Chattová.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované