Hlavní obsah

Šternberk letos zahájí stavbu bazénu i atletického stadionu

Foto: Seznam Zprávy

Ilustrační snímek.

Reklama

26. 5. 2020 0:17

Šternberská radnice letos navzdory očekávaném poklesu příjmů zahájí dlouho připravovanou stavbu krytého bazénu, která bude bez započtení DPH stát 154 milionů korun.

Článek

Město se pustí také do stavby atletického stadionu za zhruba 40 milionů korun, polovinu nákladů uhradí pomocí dotace. ČTK to dnes řekla mluvčí radnice Irena Černocká.

Radnice podle Černocké letos kvůli epidemii koronaviru a vyhlášení nouzového stavu předpokládá pokles svých daňových příjmů, které tvoří značnou část rozpočtu. Město už snížilo provozní výdaje a omezilo některé investice, které bude možné odložit do příštího období.

„Omezení investic se nijak nedotkne stavby krytého bazénu ve Šternberku, přípravy jsou v plném proudu. Jedná se o jednu z nejdůležitějších investic města vůbec. Stavba by měla být dokončena k 31. srpnu 2022 a zahájena bude v listopadu letošního roku,“ uvedla Černocká.

Nový bazén bude mít sportovní, relaxační a zábavní část. Takzvaná mokrá zóna pojme přibližně 240 lidí a wellness část zhruba tři desítky lidí. „Samotný bazén bude o rozměrech 25 krát 12,5 metru. Wellness a zážitková část nabídne vířivku, páru, saunu, relaxační místnost a zejména tobogán,“ uvedla Černocká.

Bazén ve Šternberku lidem podle radnice citelně chybí. Kvůli plavání musejí dojíždět do Olomouce, Uničova nebo Bohuňovic. Ve Šternberku, který má zhruba 15.000 obyvatel, je podle Černocké navíc značná plavecká základna.

Šternberské zastupitelstvo už schválilo také stavbu atletického stadionu, na kterou město od ministerstva školství získá padesátiprocentní dotaci. Stadion bude stát celkem 40 milionů korun.

„Výstavba atletického stadionu poběží paralelně se stavbou krytého bazénu. První etapa akce zahrnuje vybudování samotné atletické dráhy a sektory pro další atletické disciplíny, včetně střední travnaté plochy jako dopadové plochy pro vrhačské disciplíny,“ uvedla Černocká.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované