Hlavní obsah

Stovky tisíc lidí chtějí v Londýně zachovat Uber, podepisují proto petici

Stovky tisíc lidí podepisují petici proti zrušení Uberu v Londýně. (Video: Klára Galová)

 

Reklama

25. 9. 2017 14:24

Petice reaguje na páteční informaci, že úřad Transport for London neprodlouží alternativní taxislužbě licenci.

Článek

Petici za zachování alternativní taxislužby Uber v Londýně k pondělnímu poledni podepsalo asi tři čtvrtě milionu lidí. Uber začal sbírat na platformě change.org podpisy poté, co dopravní úřad Transport for London (TfL) v pátek rozhodl, že nesplňuje požadavky pro taxislužbu. A proto mu neprodlouží licenci.

Ta má skončit 30. září. Proti rozhodnutí se firma podle serveru BBC smí odvolat a během odvolacího řízení může její provoz pokračovat.

„Pokud rozhodnutí nebude zrušeno, ocitne se až 40 tisíc licencovaných taxikářů bez práce a miliony Londýňanů nebudou mít k dispozici výhodnou a cenově dostupnou taxislužbu,” stojí v petici. Požaduje, aby se starosta Londýna Sadiq Khan pokusil rozhodnutí zvrátit.

Starosta nicméně rozhodnutí TfL zatím podporuje. „Nebylo by správné, aby úřad TfL nadále poskytoval společnosti Uber licenci, pokud by to ohrozilo bezpečnost Londýňanů,” řekl.

Šéf Uberu Dara Khosrowshahi se mezitím omluvil Londýňanům za chyby, kterých se firma dopustila. Současně také apeloval na dopravní úřad, aby Uberu dovolil ve městě fungovat a ten tak mohl napravit své chyby.

Uber v Londýně dlouhodobě čelí útokům ze strany tradičních taxikářů, podle kterých nedodržuje bezpečnostní pravidla a ohrožuje jejich živobytí. Firma je rovněž terčem kritiky ze strany odborů a zákonodárců.

Uber svou službu poskytuje v mnoha zemích světa a mnohde se dostal do sporu s místními samosprávami. Za nekalou konkurenci ho považují i taxikáři v České republice.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:
Salman Khan

Doporučované