Hlavní obsah

Také se stalo: Vánoční trhy v Praze mezi nejlepšími na světě a Anděl páně 2 trhá rekordy

Video: Jaroslav Brousil

 

Reklama

5. 12. 2016 17:47

Přehled událostí z pondělí 5. prosince 2016

Článek

Libyjské vládní síly porazily radikály Islámského státu a převzaly zpět Syrtu

Radikálové Islámského státu obdrželi další tvrdou ránu. V libyjském městě Syrta je porazily tamní vládní síly. S odvoláním na jejich mluvčího to uvedly zahraniční agentury. Přístavní město Syrta dobyli islámští radikálové v roce 2015. Libyjská vláda proti nim zahájila ofenzivu s pomocí amerického letectva letos v květnu. Při dobývání Syrty padlo podle mluvčího téměř 700 vojáků a dalších 3000 utrpělo zranění. Kolik zahynulo džihádistů a civilistů, ale neuvedl. Džihádisté v poslední době utrpěli řadu porážek také v Iráku a v Sýrii.

Pražské vánoční trhy jsou podle americké stanice CNN jedny z nejkrásnějších na světě

Mezi desítku nejlepších vánočních trhů na světě zařadila americká televizní stanice CNN trhy na Staroměstském a Václavském náměstí v Praze. Britský reportér zaměřený na cestování ocenil každodenní otevírací dobu stánků stejně jako kvalitu zdejších klobás a piva. Pražské trhy podle něho mají jedinečnou atmosféru a Vánoce se do Prahy vyloženě hodí. Podle pražské primátorky Adriany Krnáčové je ocenění důkazem rostoucí kvality vánočních trhů, která by i nadále měla růst. Vedle Prahy byly oceněny například trhy v Berlíně, Bruselu, Vídni nebo Štrasburku. Jediným mimoevropským zástupcem jsou trhy v kanadském Montrealu.

Česká pohádka Anděl páně 2 trhá rekordy v návštěvnosti

Nová česká pohádka Anděl Páně 2 vede aktuální žebříček návštěvnosti prvního víkendu českých filmů. Od čtvrteční premiéry vidělo film 199.300 diváků. Až doposud žebříčku kralovala komedie Babovřesky z roku 2013. Film, který se odehrává v předvečer svátku sv. Mikuláše, se rovněž dostal do první desítky všech nejnavštěvovanějších filmů za první víkend v České republice. V hlavních rolích příběhu Anděl páně 2 se opět objevuje anděl Petronel a čert Uriáš v podání Ivana Trojana a Jiřího Dvořáka. Tentokrát se vydávají najít ztracené jablko ze stromu poznání a také pomoci holčičce Anežce a její mamince se světskými starostmi. Anděl páně 2 vznikl podle scénáře Marka Epsteina a v režii Jiřího Stracha.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované