Hlavní obsah

Třeboňské lázně postaví budovu s 90 lůžky, investují 60 milionů

Foto: Seznam Zprávy

Ilustrační snímek.

Reklama

24. 1. 23:12

Slatinné lázně Třeboň rozšíří letos ubytovací kapacitu o 90 lůžek. U lázní Aurora postaví novou budovu za 60 milionů korun. Jedním z důvodů je, že v letošní hlavní sezoně nebudou už moci využívat hotel Regent.

Článek

Ubytovací kapacita je teď kolem 650 lůžek, dalších 450 v penzionech a hotelích, s nimiž lázně spolupracují. „V hotelu Regent nám končí v květnu smlouva s panem (Vlastislavem) Břízou a chce ji ukončit, že červen, červenec a srpen si obsadí sám. V těchto termínech to ale potřebujeme nejvíc, takže vznikla myšlenka, že bychom si rozšířili ubytovací kapacitu zhruba o devadesát lůžek, a tím pádem bychom na něm nebyli závislí. Postavíme nový objekt,“ řekl starosta Třeboně Jan Váňa (ODS), který je i jedním z jednatelů lázní.

Lázně využijí modulární architekturu, kdy se staví z modulů, jež se vyrobí na rozměr jako buňky. Náklady budou asi 60 milionů korun. Za pronájem lůžek v hotelu Regent platily lázně podle Váni ročně sedm milionů.

Slatinné lázně letos čeká víc investic. Začaly budovat venkovní wellness za 138 milionů korun, rozšíří také saunový svět za 60 milionů, přibudou i ordinace pro fyzioterapeuty.

Pod firmu Slatinné lázně, kterou vlastní město, patří Bertiny lázně a lázně Aurora. Pracuje v nich 460 lidí. Loňské výnosy lázní budou 446 milionů, zisk před zdaněním asi 4,5 milionu. V roce 2019 měly lázně tržby 552 milionů a zisk před zdaněním 32,1 milionu, vyplývá z výroční zprávy.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované