Hlavní obsah

Třešť zahájí rekonstrukci bývalé školy na náměstí, přestěhuje tam ZUŠ

Foto: Seznam Zprávy

Ilustrační foto.

Reklama

12. 9. 12:40

Třešť na Jihlavsku začne v nejbližších týdnech rekonstruovat bývalou školu na náměstí T. G. Masaryka, která je už asi deset let prázdná. Město tam pak přestěhuje základní uměleckou školu (ZUŠ).

Článek

Třešť dostala na přestavbu bývalé školní budovy dostalo dotaci. Včetně daně za ni zaplatí okolo 70 milionů korun. Dotaci má město slíbenou z programu ministerstva pro místní rozvoj. Rekonstrukci školy zadalo stavební firmě Starkon, která podle věstníku veřejných zakázek podala ve výběrovém řízení nabídku jediná. Budovu bývalé školy stavbaři převezmou v tomto měsíci.

„Máme uzavřenou smlouvu s tím, že dokončení stavebních prací by mělo být v polovině příštích letních prázdnin,“ uvedl starosta Vladislav Hynk (KDU-ČSL). Pokud všechno půjde bez problémů, mohla by podle něj základní umělecká škola zahájit příští školní rok už v nově upravených prostorách.

Třípodlažní historickou budovu opustila střední škola kvůli úbytku žáků, převzalo ji město. Hledalo možnosti, jak ji využít. Zvažovalo tam například přemístit radnici nebo vytvořit místo pro výstavy. Opravenou budovu nakonec poskytne základní umělecké škole, která teď má třídy ve vrchním patře radnice, ale která by podle starosty potřebovala víc místa.

V opravené bývalé škole budou třídy ZUŠ ve dvou patrech. V přízemí, kde byla tělocvična a jídelna, vznikne sál pro 90 sedících diváků. Využívat ho bude základní umělecká škola i jiní pořadatelé akcí, uvedl Hynk. V přízemí budovy budou také tři komerční jednotky, podle starosty by byly vhodné pro lékárnu, cukrárnu a bankovní služby.

Stavbaři budou rekonstruovat školu včetně střechy. Dohodnutá cena díla je asi o milion korun nižší, než radnice předpokládala. Starosta uvedl, že před podáním nabídek projevilo o zakázku zájem několik firem, odradilo je asi to, že město nepočítalo s navýšením nákladů stavby nad stanovený limit. Podotkl, že se teď vývoj na stavebním trhu těžko předvídá.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované