Hlavní obsah

Tři důvody, proč nemáme platy jako Němci

Když máte málo strojů, zaměstnáte každého, ale pak mu nedáte moc peněz, vysvětluje Radek Špicar. (Video: Adam Junek, Seznam Zprávy)

 

Reklama

18. 12. 2018 9:58

Evropská unie zajímá 15 procent kritiků, 20 procent fanoušků a zbytku je jedno, říká „dělník evropské integrace“ Špicar.

Článek

Když sestavíte designérský tým z osmi bílých českých kluků kolem třiceti, nic moc inovativního nedostanete. Když tam budou staří, mladí, muži, ženy, tak se jim bude hůř dohadovat, ale přijdou s něčím originálním, věří viceprezident Svazu průmyslu a dopravy Radek Špicar.

S ním jsme v pořadu Barvy byznysu rozebírali klíčové události končícího roku 2018. A také vize aneb Co je třeba dělat, abychom přestali být levnou ekonomikou, která si nikdy nebude moci dovolit německé platy.

Kdyby vážně propukly obchodní války v plné síle, přijde Česko o desítky milionů, možná i miliard eur. (Video: Adam Junek, Seznam Zprávy)

Také se podíváme na ceny bydlení a dostupnost hypoték. Důsledky brexitu pro české podniky. Nebo to, proč Česko vejde do učebnic ekonomie.

Pořad Byznys sledujte každý všední den od 14:00 a 21:30 (v pátek pak 18:15) na celoplošné Televizi Seznam.

Jak nás naladit? Jednoduchý návod najdete ZDE.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované