Hlavní obsah

Trumpův lékař: Zprávu o svém zdravotním stavu mi sám nadiktoval

Bývalý lékař Donalda Trumpa tvrdí, že lékařskou zprávu z roku 2015 si nadiktoval sám nynější prezident USA. (Video: Daniel Andrisák, Reuters)

 

Reklama

2. 5. 2018 16:02

Doktor Harold Bornstein prohlásil, že mu Donald Trump svou lékařskou zprávu zveřejněnou před republikánskými primárkami sám nadiktoval. Samotná zpráva informovala o skvělé kondici nynějšího amerického prezidenta, který byl na svůj zdravotní stav tak pyšný, že se sám předem chlubil na sociální síti Twitter.

Článek

Někdejší soukromý lékař Donalda Trumpa Harold Bornstein tvrdí, že mu americký prezident zprávu o svém zdravotním stavu z roku 2015 nadiktoval. Zmíněné hodnocení z volební kampaně udává, že Trump se v případě zvolení hlavou státu stane vůbec tím nejzdravějším prezidentem USA.

„Nadiktoval celý dopis,“ řekl Bornstein televizi NBC. Lékařská zpráva mimo jiné uvádí, že výsledky Trumpových laboratorních testů a krevního tlaku jsou neuvěřitelně výborné. „Nebylo to mé odborné hodnocení,“ dodal. Z jakého důvodu o pozadí vzniku zprávy promluvil až nyní, není podle BBC jasné.

Trump ještě před zveřejněním lékařského posudku na Twitteru avizoval, že Bornsteinova zpráva ukáže na bezvadnost jeho zdravotního stavu. „Mám štěstí, že jsem byl obdařen skvělými geny,“ uvedl tehdy Trump.

Bornstein, jenž má praxi v New Yorku, rovněž prohlásil, že loni v únoru, tedy krátce po Trumpově nástupu do úřadu, ho navštívili soukromí tělesní strážci amerického prezidenta v doprovodu dalších dvou mužů, kteří mu sebrali všechny originály i kopie Trumpových lékařských záznamů.

„Museli tady být 25 nebo 30 minut, způsobili velký zmatek,“ řekl doktor. Dodal, že po jejich zásahu v ordinaci se cítil zneuctěný, vystrašený a smutný.

Incident se odehrál jen krátce poté, co deník The New York Times napsal, že Bornstein předepisuje Trumpovi lék Propecia, který je proti vypadávání vlasů. Že má prezident problém s hustotou kštice, odhalil závan větru, který si s Trumpovými vlasy pohrál, a tím bezděčně ukázal pleš. Prezident pak v letos v únoru veřejně připustil, že s vypadáváním vlasů bojuje.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované