Hlavní obsah

Účtenkovka má nové vylepšení. Ministryně ukázala, jak to funguje

Ministryně financí ukazuje, jak jednoduché má být nově registrovat účtenky do loterie přes telefon. (Video: Petr Švihel, Seznam.cz)

Reklama

15. 6. 2018 12:29

Hra v Účtenkovce se má podstatně zjednodušit. Mobilní aplikace se rozšířila o čtečku takzvaných QR kódů.

Článek

Nově bude stačit na účtenku opatřenou QR kódem namířit mobilní telefon či tablet a všechny údaje potřebné pro úspěšnou registraci do Účtenkovky se do soutěže načtou po jediném kliknutí.

Jde o novou funkci, která je soutěžícím dostupná od pátku 15. června.

„Vyslyšeli jsme volání soutěžících po této funkci. Pokud se obchodník rozhodne opatřit účtenku QR kódem, bude pro jeho zákazníka zařazení účtenky do soutěže otázkou několika vteřin. Půjde však vždy o samostatné rozhodnutí každého obchodníka,“ vysvětluje ministryně financí Alena Schillerová.

Aby rychlé načtení účtenky fungovalo, musí obsahovat QR kód. Do pilotního provozu se od 15. června zapojily síť prodejen potravin COOP družstvo HB nebo výrobce pokladních zařízení Dotykačka.

Podle Ministerstva financí se aktivně účastnilo soutěže do tohoto týdne 779 793 lidí, kteří zaregistrovali 137 milionů účtenek.

Podívejte se na video, kde sama ministryně ukazuje, jak zlepšení funguje.

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Doporučené