Hlavní obsah

Úkol zněl jasně, uhrát Ligu mistrů! Ranieri na cestě za miliony eur musí porazit v přenosu Televize Seznam Cagliari

Claudio Ranieri přebral AS Řím po Eusebiovi di Francescovi, aby dovedl tým z věčného města do Ligy mistrů.Video: David Janeczek, DIGI Sport

 

Reklama

27. 4. 2019 8:00

Juventus, Juventus a zase Juventus. Turínský klub si udělal ze Serie A svou vlastní soutěž a letos přidal už osmý titul v řadě. A tak se na Apeninském poloostrově do konce sezony hraje v uvozovkách už jen o postup do Ligy mistrů. Zálusk na čtvrté místo a na milionové přijmy v eurech má před posledními pěti zápasy hned pět týmů. Jedním z nich je i AS Řím, který v přenosu Televize Seznam vyzve Cagliari. Duel, který začíná v 17:45, moderuje Jiří Hošek za účasti Luďka Mádla a hosta přenosu Daniela Šmejkala.

Článek

Prestižní duely pod drobnohledem celého starého kontinentu a také na štědré příjmy od UEFA si stále dělá zálusk pět týmů. Posuďte sami: čtvrtý AC Milán má na osmé Lazio náskok pouhých čtyř bodů. Stejně bodů jako Rossoneri má také Atalanta Bergamo a o pouhý bod méně zase AS Řím.

Týmu z věčného města by měl do Champions League pomoci zkušený Claudio Ranieri, tedy kouč, který v roce 2016 dovedl Leicester k titulu v Premier League. Tento úspěch dnes sedmašedesátiletého trenéra považuje mnoho fotbalových fanoušků za jedno z největších sportovních překvapení nového století.

Před Ranierim tak stojí další výzva, protože v Associazione Sportiva Roma, jak zní celý název klubu z hlavního města Itálie, si už tak trochu na Ligu mistrů zvykli. Vždyť tým s Patrikem Schickem v kádru hrál před rokem semifinále milionářské soutěže a letos si ještě tým Eusebia di Francesca zahrál v uvozovkách alespoň osmifinále.

A právě nezdar s Portem ve zmíněném osmifinále v součtu s nepřesvědčivými výkony v Serii A stál perspektivního kouče di Francesca místo.

AS Řím tak už pod vedením Ranieriho čeká v posledních pěti zápasech honba za vysněným čtvrtým místem zajišťující účast v Lize mistrů. Vždyť jen v probíhající sezoně Římané za účast v milionářské soutěži vyinkasovali 45 milionů eur a před rokem za tažení až do semifinále dokonce milionů 84. V přepočtu tedy více než 3,3 miliardy korun. Pro srovnání třeba AC Milán, který hrál v probíhajícím ročníku Evropskou ligu, vydělal v Evropě 8 milionů eur.

Blízká budoucnost klubu, ale třeba i Patrika Schicka tedy závisí na příštích pěti ligových zápasech. Napovědět může už ten proti Cagliari, který vysílá Televize Seznam od 17:45. Hostem bude tentokrát Daniel Šmejkal. Zápas komentuje Michal Micka.

Reklama

Doporučované