Hlavní obsah

V 50. patře Trumpova mrakodrapu hořelo, jeden mrtvý. Prezident děkoval hasičům

Požár v Trump Tower. (Video: Reuters)

 

Reklama

8. 4. 2018 7:42

Jeden člověk přišel o život a čtyři hasiči utrpěli lehká zranění při požáru, který vypukl v 50. patře newyorského mrakodrapu Trump Tower, jenž patří prezidentovi Spojených států Donaldu Trumpovi. Plameny se podařilo brzy uhasit. Prezident, který má ve věžáku kancelář a soukromou rezidenci, byl v době incidentu ve Washingtonu.

Článek

Podle televize CBS začalo v budově, která se nachází na Manhattanu, hořet v sobotu krátce před 18:00 místního času (před půlnocí SELČ). Na videozáznamu zveřejněném na sociálních sítích byl vidět malý požár. Na místo se sjely hasičské vozy a kolem 200 hasičů.

Šéf Bílého domu později na Twitteru oznámil, že oheň byl zlikvidován. „Požár v Trump Tower byl uhašen. Byl velmi omezený (budova je dobře postavená). Hasiči (a hasičky) odvedli skvělou práci. DĚKUJI!” napsal Trump.

Prezidentův syn Eric uvedl, že plameny zachvátily jeden z bytů v mrakodrapu. Představitelé hasičů sdělili, že zemřel muž, který byl obyvatelem bytu. Likvidace požáru byla podle nich velmi náročná, protože postižený byt je velký, situovaný 50 pater nad zemí a v celé budově bylo množství kouře.

Oheň propukl asi tři měsíce po jiném požáru na střeše Trump Tower, který byl zřejmě vyvolán elektrickým zkratem. Dva lidé při požáru z 8. ledna utrpěli lehká zranění. Příčina nového požáru není známa.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované