Hlavní obsah

V Bavorsku z výběhu uteklo šest vlků, mohou se dostat i na Šumavu

Z výběhu v Bavorsku poblíž Šumavy uteklo šest vlků. (Video: Tereza Nováková)

 

Reklama

6. 10. 2017 19:06

Z výběhu v německém národním parku Bavorský les v oblasti poblíž Ludwigsthalu uteklo šest vlků. Ve volné přírodě nepřežijí.

Článek

Místo, odkud vlci utekli, se nachází blízko hranic s Českem. Nelze vyloučit, že se vlci dostanou i na Šumavu. Pokud lidé zvířata v přírodě uvidí, neměli by se k nim přibližovat, krmit je nebo fotit. ČTK to dnes řekl mluvčí šumavského národního parku Jan Dvořák.

„S nasazením všech možných lidských zdrojů děláme vše, co je v našich silách, abychom zvířata pochytali,” řekl ředitel národního parku Bavorský les Franz Leibl. Vlci utekli z výběhu v noci na pátek. Leibl uvedl, že se zvířata snaží nalákat na žrádlo. „Pokud se to nepovede, použijeme anestetické zbraně. Poslední možností je zastřelení zvířat z bezpečnostních důvodů,” uvedl Leibl.

Ludwigsthal leží necelých deset kilometrů od Železné Rudy na Klatovsku nebo přibližně 25 kilometrů od Kvildy na Prachaticku. „Vzdálenost od Šumavy to není velká a rozhodně ji mohou vlci bez problémů zdolat,” řekl Dvořák.

Podle zástupců parku Bavorský les není možné, aby zvířata zůstala ve volné přírodě. Vzhledem k tomu, že vyrůstala ve výběhu, a tím pádem v částečné izolaci, nemají šanci mimo tento prostor delší dobu přežít.

Fotopast německého národního parku Bavorský les zachytila na Šumavě vlky. (Video: Klára Galová)

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované