Hlavní obsah

V Brně vznikly krátké opery pro děti podle Kyšperského libret o strašidlech

Foto: Getty Images

Ilustrační foto.

Reklama

13. 6. 2021 20:13

Tři krátké opery pro děti vznikly v produkci brněnského souboru Ensemble Opera Diversa. Libreta napsal hudebník Martin Kyšperský. Inscenace Městská strašidla v režii Lukáše Kopeckého bude mít premiéru 26. června.

Článek

Premiéra se odehraje na letní scéně Buranteatru u sokolského stadionu v Kounicově ulici.

V humoristicky laděných libretech se objevují strašidla, která žijí v dopravních prostředích, městské zeleni nebo nákupních centrech. Lidé si jich nevšímají, ovšem s výjimkou dětí. Jejich setkání s tajemnými bytostmi někdy budí hrůzu, jindy smích.

„Na konceptu libret Městská strašidla se mi nejvíc líbilo to, že děti můžou mít pocit, že se dobrodružství odehrává blízko jejich každodenní realitě. Mohou se pak na obyčejné věci dívat jinak. A že se stírá hranice mezi zábavou a něčím příjemně děsivým,“ uvedl Kyšperský, jinak známý jako frontman skupiny Květy a také příležitostný filmový a televizní herec.

Hudbu k miniopeře Časožrout v obchoďáku složil Zdeněk Král. Hudební složka Lebky z parku je dílem Ondřeje Kyase. Tramvajového upíra zhudebnil Marek Doubrava. Zpívají mezzosopranistka Alžběta Symerská, sopranistka Jana Vondrů, barytonista Aleš Janiga a basista Pavel Slivka.

„Představení je vhodné pro děti od pěti let, trvá 50 minut bez přestávky a je prokládané hravou komunikací a interakcí s malým diváky,“ uvedla za Ensemble Opera Diversa Dominika Volfová

Reklama

Související témata:

Doporučované