Hlavní obsah

V brněnské zoo přibudou mangusty a africká prasata

Foto: Getty Images

„Ilustrační foto.“

Reklama

26. 8. 21:55

Komplex Kalahari, který vzniká v brněnské zoo, se rozroste o výběh mangust a afrických prasat.

Článek

Začít s výstavbou by se mohlo na začátku příštího roku, náklady na vybudování nové expozice jsou vyčísleny na 7,2 milionu korun s DPH. V tiskové zprávě to uvedla Jana Vašíčková z tiskového střediska magistrátu. Investiční záměr schválili brněnští radní.

Expozice věnovaná mangustám a prasatům africkým bude na vrcholu Mniší hory. Bude součástí africké vesnice, která se do budoucna rozroste do expozičního celku Kalahari. Prohlídková trasa, nyní ukončená výhledem z altánku na expozici Safari, se propojí s vyhlídkou u osady osmi afrických chýší, kde se návštěvníci seznámí s africkým drobným zvířectvem. V blízkosti je také jezero s plameňáky či výběh žiraf.

„V prostoru mezi dvěma výběhy vyroste obydlí pro africká prasata a drobné šelmy mangusty, ty obývají značnou část africké přírody. Plochá střecha chatrče se zázemím pro zvířata zároveň poslouží jako vyhlídková plošina pro návštěvníky a bude na ni zajištěn bezbariérový vstup,“ uvedl náměstek primátorky Petr Hladík (KDU-ČSL).

Investiční záměr počítá s výstavbou nových expozic pro mangusty a africká prasata a vybudováním návštěvnické trasy. Cesta propojí dvě původní části prohlídkové trasy věnované Africe. Vznikne dřevěná lávka nad kamennou roklinou, stezky pro zvířata a molo pro personál vhodné pro krmení mangust i prasat. Součástí bude i přeložení inženýrských sítí, které jsou pod chatrčí.

Zoo Brno chová kolem 2250 zvířat zhruba 400 druhů. Loni do ní zavítalo asi 263.000 lidí, meziročně zhruba o 68.000 méně. Kvůli koronavirové pandemii byla totiž pro veřejnost téměř čtyři měsíce uzavřená. Letos otevřela poprvé v polovině dubna.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované