Hlavní obsah

V centru Prahy protestovaly stovky lidí proti vládním opatřením

Foto: Nikol Mudrová, Seznam Zprávy

Ilustrační foto.

Reklama

6. 12. 2020 15:47

Odpůrci vládních protiepidemických opatření se odpoledne sešli na Václavském a Palackého náměstí. Demonstrace stovek lidí končila před sídlem vlády.

Článek

Mnoho účastníků protivládní demonstrace přišlo bez roušek, rozestupy mezi sebou nedodržovali. Z Palackého náměstí vyrazili demonstranti na pochod kolem Národního divadla na Můstek, z Václavského náměstí se vydali přes Staroměstské náměstí a Mánesův most na Klárov, kde sídlí vláda.

Obě shromáždění byla podle mluvčí pražské policie Evy Kropáčové poklidná.

Policie nemusela proti protestujícím zasahovat. „Policisté pouze upozorňovali účastníky, aby dodržovali vládní nařízení,“ uvedla mluvčí. Například s nimi řešili nenasazené roušky. Demonstrací se může v současné době účastnit nejvíc stovka lidí, a to ve skupinách po 20 účastnících. Musejí zachovávat rozestupy mezi skupinami alespoň dva metry a každý musí mít zakrytá ústa a nos.

Obě demonstrace svolali pořadatelé přes sociální sítě. Přes 400 lidí avizovalo, že dorazí na Palackého náměstí, zhruba tři stovky uvedly, že přijdou na Václavské náměstí. Lidé si na demonstraci přinesli české i slovenské vlajky a transparenty s nápisy jako „Pokud my, tak vy první“ odkazující na možnou vakcinaci proti covidu-19. Někteří protestující dorazili v rytířském brnění na koni představující blanické rytíře.

Svolavatelé pochodu ve veřejné výzvě vládě zároveň požádali, aby uzavřeným provozům poskytla podporu a také upustila od celoplošných opatření.

Odpůrci vládních opatření proti šíření koronaviru se na stejně nazvané demonstraci sešli také 28. října na pražském náměstí Republiky. Policie po příchodu první stovky demonstrantů prostor před pódiem ohradila.

Shromáždění na Palackého náměstí nazvali organizátoři Mikulášská demonstrace proti vládním nařízením s průvodem. Účastníky vyzvali, aby dorazili v maskách Mikulášů, andělů a čertů.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované