Hlavní obsah

V Kábulu se u ambasády odpálil sebevrah v autě, následovala přestřelka. Šest mrtvých

V Kábulu se u ambasády odpálil sebevrah v autě, následovala přestřelka (Video: Reuters)

 

Reklama

31. 7. 2017 13:39

K činu se přihlásil Islámský stát, policie všechny útočníky zneškodnila.

Článek

Dva strážní irácké ambasády v Kábulu zahynuli při pondělním útoku sebevražedného atentátníka v automobilu. Další tři útočníci, kteří pronikli do budovy, zemřeli při bojích s příslušníky afghánských bezpečnostních jednotek. K útoku se podle agentury Reuters přihlásila teroristická organizace Islámský stát (IS).

„Teroristický útok u irácké ambasády v Kábulu skončil poté, co všichni teroristé byli zabiti," uvedlo ve svém prohlášení afghánské ministerstvo vnitra.

Svědci uvedli, že hodinu po první explozi se ozval další výbuch, napsala agentura AP. Příčina této exploze zatím jasná není.

O příslušnosti útočníků k Islámskému státu informovala zpravodajská agentura Amaq, kterou islamisté podle expertů využívají jako oficiální mediální prostředek.

Irácká ambasáda v Kábulu se nachází v uličce poblíž místních trhů a mimo takzvanou zelenou zónu, kde má své sídlo většina zahraničních diplomatických misí. „Zelená zóna” je silně střežená a obehnaná betonovou stěnou.

Afghánistán od odchodu většiny zahraničních bojových jednotek v roce 2014 čelí mnoha politickým a bezpečnostním problémům. Prezident Ašraf Ghaní se potýká se stále častějšími povstaleckými akcemi hnutí Tálibán a s novou teroristickou skupinou, která je spojená s organizací Islámský stát.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované