Hlavní obsah

V Mostě bude nejvíc strážníků v historii, posílí pěší hlídky

Foto: Seznam Zprávy

Ilustrační snímek.

Reklama

2. 11. 2020 22:45

Mostecká městská bude mít do konce roku plný tabulkový stav strážníků. Po složení zkoušek odborné způsobilosti jich bude 100, což je nejvíce za dobu působení městské policie v Mostě.

Článek

K naplnění stavu pomohlo zvýšení příplatku i koronavirová krize. Informovala o tom dnes na webu mostecká radnice.

K naplnění tabulkového počtu strážníků pomohlo podle ředitele městské policie Jaroslava Hrvola zlepšení komunikace s veřejností i s uchazeči o práci a vyjednání rizikového příplatku s městem. „Takže naši strážníci mají vyšší platy než ve většině okolních měst a už tolik neodcházejí za lepší výplatou,“ uvedl Hrvol. Mluvčí městské policie Veronika Loucká ČTK řekla, že průměrný plat strážníka s praxí je nyní přibližně 35.000 korun.

Před dvěma lety schválili radní navýšení osmi pracovních míst na pozice strážníků a náborový příspěvek 20.000 korun. Tato místa se podařilo kompletně zaplnit právě nyní. „Myslím, že nám v této oblasti paradoxně pomohl zásah ekonomiky koronavirovou krizí, kvůli které uchazeči vnímají práci u městské policie jako stabilní zaměstnání se slušným příjmem,“ uvedl ředitel.

Strážníci slouží ve směnném provozu. Motohlídky a pěší hlídky jsou v terénu po celou dvanáctihodinovou směnu. Na služebnu chodí strážníci pouze na půlhodinovou přestávku na jídlo a oddech. Strážníci, kteří vykonávají pěší hlídkovou činnost, působí podle mluvčí nejčastěji v sociálně vyloučených lokalitách, na sídlištích a v centru města, motohlídky po celém městě.

„Díky novým strážníkům budeme moct posílit pěší hlídkovou činnost v ulicích. Lidé nám často vyčítají, že se strážníci projíždějí v autech, že pěší hlídky vidí jen minimálně nebo je nevidí v noci. Na každé směně je vždy zajištěna pěší hlídka po celých 24 hodin v každém počasí. Jen nemohou být samozřejmě všude. Všechny ostatní lokality pak projíždějí motohlídky a provádějí hlídkovou činnost z vozidla. Motohlídky udělají několikanásobně víc práce než pěší. Ale rozumím občanům, že chtějí potkávat strážníky v ulicích, a pěší hlídky posílíme,“ uvedl Hrvol.

Strážníkům v ulicích v Mostě vypomáhá 14 asistentů prevence kriminality a 14 pracovnic školní dohledové služby.

Reklama

Doporučované