Hlavní obsah

V Ostravě se v dubnu začne stavět rezidenční objekt Nové Lauby

Foto: Shutterstock.com

Ilustrační snímek.

Reklama

4. 3. 12:36

V centru Ostravy by v dubnu měla začít výstavba rezidenčního objektu Nové Lauby. Vybuduje ho soukromý investor a stavba by mohla být hotová nejpozději do tří let. Město si zpětně odkoupí část bytů i parkovacích stání.

Článek

Město projekt připravovalo více než čtyři roky. Nakonec se rozhodlo, že při výstavbě bude spolupracovat se soukromým investorem. Důvodem byla snaha podělit se o náklady na výstavbu objektu, město navíc předpokládá, že tento postup povede také ke zrychlení výstavby. „Máme k dispozici kompletní projektovou dokumentaci. Máme stavební povolení a máme vysoutěženého zhotovitele stavby,“ uvedl primátor Tomáš Macura (ANO). Objekt bude stavět sdružení BBB Nové Lauby, jehož členy jsou Bystroň Group, BBP Stavby a stavební společnost BAK.

„Investorovi prodáváme pozemek a kompletní projektovou dokumentaci včetně stavebního povolení. Investor nám zaplatí i za náklady za provedený a nezbytný archeologický průzkum. Tyto peníze nám zaplatí hned na začátku toho obchodního modelu. Po dokončení stavby město od investora nakoupí 31 bytů, což je více než třetina celkového počtu bytů, a 119 parkovacích stání, což je více než dvě třetiny,“ řekl Macura.

Investor by městu měl za pozemek a další náležitosti zaplatit přes 65 milionů korun. Město pak za nákup bytů, parkovacích stání a další příslušenství zaplatí 252 milionů korun.

V novostavbě s pěti nadzemními podlažími mezi ulicemi Velkou, Muzejní, Pivovarskou a Dlouhou vznikne 85 bytů od 1+KK po 4+KK, podzemní parkování se 173 místy a obchodní prostory. Náklady na výstavbu jsou odhadovány na 487 milionů korun bez DPH. Objekt vznikne v místě proluky, která byla v minulosti zastavěna. Bloková zástavba byla kvůli špatnému technickému stavu zbourána v 60. letech minulého století.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučené