Hlavní obsah

Záběry z dronu: Podívejte se, jak hasiči v Plzni bojovali s požárem ubytovny

Z ubytovny hasiči evakuovali 130 lidí, je mezi nimi devět lehce zraněných. (Video: HSZ Plzeňského kraje, Seznam Zprávy)

 

Reklama

11. 9. 2018 9:47
aktualizováno • 11. 9. 2018 13:39

V Plzni-Karlově hoří ubytovna dělníků, kteří většinou pracují v nedaleké zóně Borská pole. Hasiči vyhlásili třetí, nejvyšší stupeň poplachu.

Článek

Kvůli požáru ubytovny v Plzni-Karlově integrované záchranné složky evakuovaly 130 osob. „Zasahuje deset jednotek včetně drážních hasičů (přes 40 požárníků),” uvedl mluvčí hasičů Petr Poncar. Na místě je i policejní vrtulník. Hasiči dostali oheň pod kontrolu po více než dvou hodinách v 10:27, zásah ale ještě hodiny potrvá.

Reportáž Barbory Němcové (Video: Barbora Němcová, Seznam Zprávy)

Hasiči v objektu nenašli žádné tělo. Záchranáři vyslali několik posádek i speciály pro mimořádné události. Mluvčí záchranářů Martin Brejcha v deset hodin dopoledne řekl, že záchranná služba na místě ošetřila 12 lidí, 11 z nich převezla do nemocnic.

„Spektrum zranění je od lehčích, jako je otrava zplodinami, po vážná zranění. Někteří se nadýchali kouře, někteří měli poraněné dolní končetiny, jedno bylo zranění pánve,” řekl Brejcha. Záchranáři na místo vyslali několik posádek i speciály pro mimořádné události. Při náročném zásahu museli ošetřit i dva hasiče, jeden už je zpátky v práci, druhého odvezli do nemocnice kvůli vyčerpání a přehřátí.

+2

„Borská ulice je uzavřená kvůli hladkému průjezdu vozidel záchranářů a zajištění bezpečnosti obyvatel,” uvedla policejní mluvčí Martina Korandová. V okolí ulice se tvoří zácpy.

Dvoupodlažní montovaná budova v Borské ulici vzplála před osmou hodinou vysokým plamenem. „Celé první patro je zasažené ohněm v celé délce, střecha se propadá,” uvedl Poncar. Hustý černý kouř z hořící budovy je vidět i ze vzdálených míst Plzně.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované