Hlavní obsah

V Trumpově administrativě na konci roku skončí ministr vnitra

Trumpovu vládu s koncem roku opustí ministr vnitra. (Video: Martin Zíta, AP, Seznam Zprávy)

 

Reklama

15. 12. 2018 16:50

Ke konci roku ve své funkci skončí americký ministr vnitra Ryan Zinke. Na svém twitterovém účtu to v sobotu uvedl americký prezident Donald Trump. Jméno nového šéfa resortu má být oznámeno příští týden. Ministerstvo vnitra má v USA mimo jiné na starosti správu národních parků a ochranu přírody.

Článek

„Ministr vnitra Ryan Zinke opustí administrativu na konci roku poté, co sloužil po dobu téměř dvou let. Ryan během funkčního období mnohého dosáhl a já mu chci poděkovat za jeho službu našemu národu,“ napsal Trump. Dodal, že jeho administrativa oznámí jméno Zinkeho nástupce příští týden.

Trumpovu vládu od jeho vstupu do Bílého domu opustilo mnoho ministrů a dalších vysokých funkcionářů, mimo jiné v listopadu ministr spravedlnosti Jeff Sessions. Trump již ohlásil také odchod personálního šéfa Bílého domu Johna Kellyho, jeho na konci roku nahradí nynější ředitel vládního rozpočtového úřadu Mick Mulvaney. Spekuluje se o odchodu dalších členů administrativy včetně ministryně pro vnitřní bezpečnost Kirstjen Nielsenové.

Zinke čelí vyšetřování kvůli svým obchodním aktivitám mimo ministerstvo a Trump už v listopadu upozornil, že se na obvinění podívá. Prezident Zinkeho v minulosti označil za jednoho ze svých oblíbených ministrů.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované