Hlavní obsah

Vánoční trhy znovu vyrostou na pražských náměstích. Kdy začínají a co nabídnou?

Foto: Profimedia.cz

Vánoční trhy v Praze začínají už koncem listopadu.

Reklama

12. 11. 2019 6:50

Každoroční vánoční trhy v Praze ozdobí už koncem listopadu centrum hlavního města. Kdy začínají a kdy bude rozsvícení stromu na Staroměstském náměstí?

Článek

Vánoční trhy už koncem listopadu přinesou vánoční atmosféru do centra Prahy. Trhy na Staroměstském náměstí už dokázaly posbírat i světová ocenění a cestují na ně lidé z celého světa. Kdy začínají vánoční trhy nejen na Staroměstském náměstí? A kdy se slavnostně rozsvítí vánoční strom?

Rozsvícení vánočního stromu

Vánoční strom na pražském Staroměstském náměstí bude letos ze soukromé zahrady v Semilech. A bude vysoký 24 metrů.

Rozsvícení vánočního stromu proběhne v den zahájení vánočních trhů na Staroměstském náměstí 30. listopadu. Slavnostní rozsvícení proběhne v 16:30, následně bude probíhat každou hodinu a poslední rozsvícení proběhne ve 21:30.

Vánoční trhy v Praze

Vánoční trhy budou na Václavském náměstí, Staroměstském náměstí nebo například na náměstí Míru nebo náměstí Republiky. Kdy trhy na jednotlivých místech startují, kdy končí a co nabídnou návštěvníkům?

Václavské náměstí

Začátek: sobota 30. listopadu 2019

Konec: pondělí 6. ledna 2020

Otevírací doba: každý den od 10:00 do 22:00

Stánky budou stát Na Můstku, v dolní části Václavského náměstí. Nabídnou vánoční dekorace, dárky, občerstvení nebo výrobky řemeslníků.

Foto: Profimedia.cz

Václavské náměstí - Vánoce 2017.

Staroměstské náměstí

Začátek: sobota 30. listopadu 2019

Konec: pondělí 6. ledna 2020

Otevírací doba: Stánky s občerstvením od 10:00 do 24:00, stánky dekorací apod. od 10:00 do 22:00

Vánoční trhy na Staroměstském náměstí jsou největšími vánočními trhy v České republice, které přilákají největší množství návštěvníků. Dominantou je každý rok vánoční strom, v letošním roce na náměstí vyroste 24 metrů vysoký smrk ze Semil.

Návštěvníci trhů se mohou těšit na spoustu vánočního občerstvení, dekorací, ozdob nebo hraček. Každoročně se tu pořádají také živá vystoupení, koncerty, taneční představení, a to i ze zahraničí.

Foto: Profimedia.cz

Staroměstské náměstí - Vánoce 2018.

Náměstí Míru

Začátek: středa 20. listopadu 2019

Konec: úterý 24. prosince 2019

Otevírací doba: od 10:00 do 19:00

Před kostelem svaté Ludmily na náměstí Míru opět po roce budete moci zakoupit množství vánočního zboží – svíčky, ozdoby, betlémy, adventní kalendáře, jmelí a další. Nebo jen vyrazit a užít si vánoční atmosféru, dát si něco dobrého k jídlu a pití u stánků.

Foto: Profimedia.cz

Náměstí Míru - Vánoce 2017.

Náměstí Republiky

Začátek: sobota 30. listopadu 2019

Konec: pondělí 30. prosince 2019

Otevírací doba: stánky s dekoracemi apod. každý den od 10:00 do 22:00, vybrané stánky s občerstvením od 10:00 do 24:00

Vánoční trhy na náměstí Republiky se budou nacházet před obchodním centrem Palladium. Stánky nabídnou české výrobky, jako jsou ozdoby, dekorace nebo adventní věnce. Ve stáncích s občerstvením si budete moci dát například svařené víno, cukroví nebo třeba horké kaštany.

Foto: Profimedia.cz

Náměstí Republiky - Vánoce 2017.

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Doporučené