Hlavní obsah

Varování sílí: Česko zasáhne husté sněžení a hrozí náledí

Foto: Jan Mihaliček

Ilustrační snímek.

Reklama

2. 4. 11:49
aktualizováno • 3. 4. 11:06

Výstraha před sněžením platí v sobotu od 3:00 do 23:00 pro všechny regiony.

Článek

Celé Česko zasáhne v sobotu silné sněžení. Napadnout mohou za hodinu až čtyři centimetry sněhu. V noci ze soboty na neděli se pak má na celém území republiky také náledí. Vyplývá to z výstrahy, kterou dnes vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). V posledních dnech přitom v celé zemi padaly teplotní rekordy, ve čtvrtek bylo místy i přes 26 stupňů Celsia. Na několika místech byl zaznamenán první letní den, při kterém teploměr musí ukázat alespoň 25 stupňů.

Výstraha před sněžením platí v sobotu od 3:00 do 23:00 pro všechny regiony. Původně meteorogologové předpokládali, že se vyhne Karlovarskému a Plzeňskému kraji. Silně bude podle výstrahy sněžit hlavně v horských oblastech, ale sníh se nevyhne ani níže položeným místům. V oblastech s nadmořskou výškou pod 400 metrů se mohou objevit smíšené či dešťové přeháňky. ČHMÚ varuje, že silnice mohou být kvůli sněhu nesjízdné a husté sněžení také sníží viditelnost. Hrozí proto problémy v dopravě. Řidiči by měli pozorně sledovat předpověď počasí a dopravní zpravodajství.

Od sobotních 21:00 do nedělních 8:00 pak platí pro většinu regionů v Čechách výstraha před náledím. Objeví se hlavně v polohách nad 500 metrů nadmořské výšky. Pozor by si tak podle meteorologů měli dávat řidiči i chodci.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované