Hlavní obsah

Ve Žďáru nad Sázavou začal devátý ročník festivalu KoresponDance

Foto: Seznam Zprávy

Ilustrační foto.

Reklama

16. 7. 2021 22:17

Ve Žďáru nad Sázavou dnes začal devátý ročník festivalu současného tance, pohybového divadla a nového cirkusu KoresponDance. Odehrává se v soukromých zahradách rodiny Kinských, které jsou běžně veřejnosti uzavřené.

Článek

Po ukázce z mezinárodního projektu ŽďárUrban, který spojuje barokní hudbu s urban dance, začal hlavní program. Festival potrvá do 18. července.

Ze Španělska přijel akrobatický duet Gracie May Marshallová a Cristian Fierro s představením Fling, z Rakouska performer Benjamin Richter z představením TAKTiL. Součástí dnešního programu je také vystoupení Hyperspace australského tanečníka Jamese Batchelora. Hyperspace bylo v roce 2019 zařazeno mezi nejlepší taneční představení v Evropě.

Kvůli koronaviru pořadatelé program rozdělili na několik samostatných bloků, na které prodávají vstupenky zvlášť. Lépe se tak kontroluje kapacita. „Dnešní kapacita byla vyprodána, ale stejná představení mohou diváci vidět ještě zítra (v sobotu) odpoledne. Večer pak bude program pokračovat druhým uzavřeným blokem, který zahrnuje první reprízy na KoresponDance Praha premiérovaného představení britského Etta Ermini Dance Theatre Oqda, pohybové zpracování magického příběhu Alenky v říši divů představí Dánka Tilde Knudsen a druhou during performance v letošním programu Ferst Dadler je venku uvede uskupení Ferst Dadler,“ řekla mluvčí festivalu Michaela Kessler.

S festivalem se mohli lidé ve Žďáru nad Sázavou letmo potkávat už od středy. Kvůli KoresponDance in the City je náhodně překvapovali v ulicích choreografové, tanečníci a novocirkusoví a vizuální umělci. Pro svoje vystoupení si vybrali barokní most u zámku. „Nebo se vydali do centra města, byli ve výtahu jednoho z obchodů. Otevřel se výtah plný pěti performerů, kteří tam něco tvořili, situace to byly vtipné a dobré,“ řekla Kessler.

Pražská část festivalu se konala 24. června. Program je na webu. Festival pořádá nezisková organizace Centrum choreografického rozvoje SE.S.TA.

Reklama

Doporučované