Hlavní obsah

Video: Písečná bouře v Austrálii zastínila slunce. A pak přišly kroupy

Austrálie dál trpí pod vlivem živlů. Nedělní písečnou bouři vystřídalo v pondělí krupobití. (Video: AP)

Reklama

20. 1. 17:18

Jihovýchod Austrálie, který několik měsíců trápí lesní požáry, zasáhly silné bouřky s krupobitím a písečná bouře.

Článek

Kroupy o velikosti golfových míčků poškodily v pondělí v australské metropoli Canbeře veřejné budovy, obytné domy i auta a přerušily dodávky elektřiny na některých předměstích, napsala agentura AP. Zranění utrpěli dva lidé.

Nebezpečí představované hořícím porostem deště snížily, velké požáry ale nezadusily. Podle zpravodajského serveru BBC News státy Nový Jižní Wales a Viktorie stále registrují 80 požárů vegetace.

„Písečná bouře změnila den v noc”

What an incredible sight and experience capturing the moment the town of Parkes NSW was engulfed by a monster dust...

Zveřejnil(a) Jason Davies Photography dne Neděle 19. ledna 2020

Vleklou vlnou sucha trpící vnitrozemská města státu Nový Jižní Wales asi 400 až 500 kilometrů severně od Canberry, jako je Dubbo, Broken Hill, Nyngan a Parkes, zase v neděli zahalil oblak rudého prachu, který přinesl do oblasti vichr o rychlosti přesahující 100 kilometrů v hodině. Písečná bouře „změnila den v noc“, popisovali místní obyvatelé.

Požáry na východním pobřeží Austrálie vypukly v září. Od té doby zničily tisíce domů, sežehly území o rozloze větší, než má Česká republika, a připravily o život 29 lidí a miliony zvířat. Úřady varovaly, že riziko požárů se bude tento týden v oblasti opět stupňovat vzhledem k návratu vysokých teplot a suššího počasí.

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Doporučené