Hlavní obsah

Video: Slávista surově zbil jiného fanouška, policie hledá útočníka i oběť

Video zachytilo útok na tribuně. (Video: Policie ČR)

 

Reklama

9. 4. 2020 10:22

Malý chlapec musel příhlížet, jak muže, který ho na zápas doprovázel, surově bije fanoušek fotbalové Slavie. Napadený přitom přišel také fandit Slavii. Incident zachytila kamera. Policie nyní hledá útočníka i zbitého muže.

Článek

Výbuch násilí, k němuž došlo ve slávistickém sektoru při utkání v německém Dortmundu, měl banální rozbušku. Muž, který přišel do sektoru hostí fandit Slavii v utkání Ligy mistrů, měl totiž na krku šálu, která část přítomných slávistů rozlítila.

Podle policie byla totiž půlená. Z jedné části byla šála podle vyšetřovatelů vyzdobená čevenobílými barvami týmu SK Slavia Praha. Druhá půlka byla ovšem modrobílá, což je kombinace typická pro ostravský Baník.

A to část slávistů rozzuřilo.

„V sektoru hostů skupinka neznámých osob, taktéž fanoušků Slavie, obstoupila poškozeného, který přijel na zápas se svým synem. Poté ho jeden z nich napadl a chtěl mu šálu sebrat, nelíbila se mu, a proto se ji chtěl zmocnit,“ popsala incident pražská policejní mluvčí Hana Křížová.

Šála s barvami Slavie i Baníku se podle ní dala zakoupit na posledním finále Mol Cupu, které se odehrálo právě mezi oběma uvedenými týmy, tedy mezi Slavií a Baníkem.

Policejní informace ovšem vyvolala mezi slávisty na sociálních sítích silný odpor. Podle nich měl fanoušek pouze šálu s barvami Baníku, a nešlo tedy o příznivce Slavie.

Sonda mezi fotbalové chuligány.

Při konfliktu podle policejní mluvčí došlo i k velmi hrubému násilí. „Útočník držel muže kolem krku ‚v kravatě‘, poté ho i několikrát surově udeřil pěstí do hlavy. Vše bylo o to horší, že napadený muž přijel na zápas se svým synem, který musel násilí přihlížet,“ dodala policistka.

Policisté případ vyšetřují již několik měsíců, došlo k němu 10. prosince 2019 před začátkem utkání Ligy mistrů. Nyní kriminalisté zveřejnili videozáznam. A doufají, že díky němu naleznou zbitého muže.

„Je pro nás velmi důležitý v celém trestním řízení, které nyní probíhá,“ zdůraznila Křížová.

Policie k videu přidala i popis napadeného: jde o muže vyšší a robustnější postavy, měl vousy, oblečen byl do černé bundy. Na hlavě měl černou čepici a na krku zmíněnou šálu. S sebou měl chlapce, který byl oblečen do dresu SK Slavia Praha s číslem 8. Také hoch měl podle policie na krku půlenou šálu. Z vyšetřování se zatím zdá, že by otec se synem měli pocházet z Moravskoslezského kraje.

„Prosíme rovněž veřejnost o jakékoliv informace k osobě útočníka. Na záběrech má na sobě zelenou delší bundu, parku s kapucí, na které je kožich,“ popsala agresora policistka.

Násilníkovi hrozí v případě dopadení a odsouzení za trestný čin loupeže až desetiletý pobyt za mřížemi.

Případní svědci se mají bezodkladně obrátit na linku 158.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované