Hlavní obsah

Výběr z tweetů diplomatovy manželky: Zao-ce-tung, ksindl, ubožák. Nemyslela jsem to vážně, říká

Příspěvky Aleny Borůvkové na sociální síti Twitter.

 

Reklama

5. 4. 2017 20:00

Manželka švýcarského velvyslance Alena Borůvková tvrdí, že své příspěvky na sociálních sítích nemyslí vážně.

Článek

Velvyslanec ve Švýcarsku Karel Borůvka už tuší, že jeho kariéra v diplomacii je velmi vážně ohrožena. Prozatím je jasné, že jako velvyslanec v Bernu může každým dnem čekat odvolání. Tento krok údajně navrhne příští pondělí na vládě ministr zahraničí Lubomír Zaorálek.

Formálně musí velvyslance odvolat prezident republiky. S ním je podle informací Seznam Zprávy celá operace dopředu dohodnuta, s Borůvkovým koncem souhlasí.

Zaorálek se k odvolání Borůvky odhodlal především kvůli chování velvyslancovy manželky Aleny Borůvkové na sociálních sítích (její příspěvky si můžete prohlédnout a poslechnout ve videu nahoře v tomto článku).

Jak už Seznam ve středu ve speciálním studiu přinesl, poslední kapkou byla aféra, v níž důležitou roli hrála obálka s bílým práškem, která putovala z Bernu do Prahy na Ministerstvo zahraničních věcí.

Podrobnosti najdete zde:

Studio o potížích velvyslance Karla Borůvky.

Alena Borůvková ve středu vystoupila v pořadu Rozstřel na idnes.cz, kde svoje tweety označila za anglický humor. Nemyslela jsem jejich obsah vážně, uvedla a dodala, že stále celou věc považuje za zradu ze strany ministerstva.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované