Hlavní obsah

Za tohle by se nestyděl ani Bolt. Mbappé sprintoval rychlostí 38 km/h, je to nový rekord

Foto: Profimedia, Profimedia.cz

Kylian Mbappé stanovil nový fotbalový rekord. V zápase proti Argentině sprintoval rychlostí 38 kilometrů za hodinu.

Reklama

1. 7. 2018 15:13

Na fotbalovém mistrovství světa padl nový individuální rekord. Francouz Kylian Mbappé si došel pro pokutový kop sprintem rychlostí 38 kilometrů za hodinu. A stal se dosud nejrychlejším měřeným fotbalistou v historii.

Článek

Jednou možná bude nejlepším fotbalistou planety, už teď o sobě ale může směle tvrdit, že je nejrychlejším. Teprve devatenáctiletý Francouz Kylian Mbappé překonal dosud naměřený rekord, v zápase proti Argentině mu systémy naměřily rychlost sprintu 38 km/hodinu.

Mbappé to navíc dokázal s míčem u nohy.

Jde o nejvyšší vyvinutou rychlost fotbalisty od chvíle, kdy moderní technologie dokáží rychlost sprintu hráčům během zápasu měřit. Až dosud neoficiální titul nejrychlejšího fotbalisty světa držel Arjen Roben (37km/h) těsně před Garethem Balem (36,9 km/h).

Jen pro srovnání: Pokud by Mbappé rychlost 38 km/h udržel na sto metrech, překonal by dosud platný světový rekord Usaina Bolta. Bolt ale ve svém životním závodě dokázal vyvinout maximální (nikoliv průměrnou) rychlost 44,72 km/h.

Mbappé nové fotbalové maximum stanovil při šedesátimetrovém sprintu přes celé hřiště, díky kterému si došel pro penaltu. Zajímavostí také je, že rychlostí 38 km/h suverénně pokořil dosavadní rekord turnaje.

Až dosud systémy v Rusku naměřily nejvyšší rychlost Cristianu Ronaldovi, ten přitom běžel „pouhých” 33 km/h.

Mbappé fantastický výkon v zápase vedle vybojované penalty korunoval i dvěma vstřelenými góly, byl tak hlavní hvězdou Francie při osmifinálové výhřed nad Argentinou 4:3.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované