Hlavní obsah

Za Volný blok do Sněmovny kandiduje zpěvačka Csáková

Foto: Profimedia.cz

Zpěvačka Ilona Csáková.

Reklama

16. 7. 12:20

Politické seskupení Volný blok poslance Lubomíra Volného představilo další jméno na kandidátce.

Článek

V Jihomoravském kraji se bude o post poslankyně ucházet zpěvačka Ilona Csáková. Informaci přinesl server iDnes.cz. „Mám z toho velikou radost,“ řekla serveru předsedkyně strany Jana Volfová.

Zpěvačka se v posledních měsících kriticky vyjadřuje k opatřením proti koronaviru či očkování. Na Facebooku také pravidelně sdílí dezinformace. Několikrát se už objevila i na demonstracích proti vládním opatřením.

Naposledy na červencové akci Volného bloku na Malostranském náměstí, kde se vyfotografovala s Tomášem Vandasem, předsedou Dělnické strany sociální spravedlnosti. Členové této strany se na kandidátkách Volného bloku také objeví.

Csáková není prvním výrazným jménem, které bude kandidovat v barvách Volného bloku. Začátkem tohoto týdne seskupení představilo jedničku své pražské kandidátky, bývalou novinářku a političku Janu Bobošíkovou.

Ta svoji kandidaturu nazvala „návratem matky zakladatelky na místo činu“. Volný blok totiž vznikl transformací hnutí Suverenita, které Bobošíková v minulosti zakládala.

Volby do Poslanecké sněmovny 2021

Volby do Poslanecké sněmovny se konají v pátek 8. října a v sobotu 9. října 2021. Nevíte koho volit? Podívejte se na volební programy stran a vyzkoušejte naší volební kalkulačku. Předpověď výsledků voleb naleznete v předvolebním průzkumu - kdo vyhraje volby.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované