Hlavní obsah

Záhady Josefa Klímy: Nová zjištění o zlodějích identit. A kauza jedné bankovky

Záhady Josefa Klímy: Pokračování kauzy o zlodějích identity. Nitky se sbíhají v brněnské autopůjčovně. Chtěla si nechat vyměnit poškozenou bankovku, skončila se zlomenou sádrou v poutech. A glosa Tomáše Etzlera. (Video: Seznam Zprávy)

 

Reklama

23. 4. 16:00

Další díl pořadu, který připravuje tým novinářů kolem Josefa Klímy. Příběhy podvodů, neetického jednání, pohnuté lidské osudy i dosud neznámé okolnosti historických událostí.

Článek

Před měsícem jsme vysílali příběh Martina Prokopa z Brna, který se stal začátkem letošního roku obětí zlodějů identity. Kdosi vyrobil padělky jeho občanského a řidičského průkazu a s jejich pomocí založil účet u Poštovní spořitelny na jedné venkovské poštovní pobočce. Tento účet pak neznámý pachatel uváděl při žádostech o půjčky u nejrůznějších bank i nebankovních společností. Klíčová otázka celého příběhu zní – kde přišli pachatelé ke kopiím občanského a řidičského průkazu Martina Prokopa, aby mohli zhotovit jejich padělky na takové úrovni, že se jim podařilo na ně založit účet? Příběh zrekonstruovala Marcela Sobotková.

Druhá reportáž pojednává o zvláštní příhodě v jedné bance. Na pobočce ČSOB ve Velkém Meziříčí došlo v únoru k incidentu, při kterém policisté pacifikovali dvojici klientů banky. Šárka Gajdzioková šla vyměnit poškozenou bankovku. Pracovnice pobočky ji ale odmítla vyměnit a zabavila ji s tím, že ji musí poslat do České národní banky. Gajdzioková proti tomu protestovala a chtěla bankovku na pobočku ČNB dovézt sama. Celý incident skončil přivoláním policie a zadržením Gajdziokové a jejího druha. Natáčel Jaroslav Mareš.

Součástí pořadu jsou tradičně i glosy. Tentokrát své zamyšlení připojil novinář Tomáš Etzler, který se ve své glose vrací k aféře „Vrbětice.“

Záhady Josefa Klímy vysílá Televize Seznam v premiéře každý čtvrtek od 20:00. Archiv pořadu najdete zde.

A můžete nás sledovat také na Facebooku.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučené