Hlavní obsah

Češka zadržená v Pákistánu s heroinem může do vlasti, rozhodl soud

Foto: Profimedia.cz

Tereza Hlůšková během soudního jednání v roce 2019.

Reklama

21. 4. 2022 14:07

Terezu Hlůškovou zadrželi v lednu 2018 na letišti v Láhauru s devíti kilogramy heroinu. Soud ji později zprostil obžaloby a propustil z vězení. Teď soud zamítl odvolání celníků, kteří nechtěli, aby z Pákistánu odjela.

Článek

Češka Tereza Hlůšková, která byla v roce 2019 v Pákistánu odsouzena kvůli pašování drog a loni v listopadu zproštěna obžaloby, bude moci zemi opustit.

Pákistánský nejvyšší soud ve středu zamítl odvolání celního úřadu, který s vycestováním nesouhlasil. Češka by se měla vydat do vlasti 23. dubna, informoval ve čtvrtek pákistánský server The Current.

Hlůškovou zadrželi celníci v lednu 2018 na letišti v pákistánském Láhauru s devíti kilogramy heroinu, když se chystala odletět do Spojených arabských emirátů. Češka tvrdila, že do Pákistánu přijela jako modelka a někdo jí heroin do kufru podstrčil.

V březnu 2019 byla odsouzena k osmi letům a osmi měsícům vězení a pokutě 800 dolarů (téměř 18 tisíc korun). Žena se proti rozsudku odvolala a loni v listopadu byla obžaloby zproštěna a propuštěna z vězení.

Hlůšková si podle pákistánských médií pořídila letenku na cestu do České republiky na sobotu 23. dubna. Její vycestování z Pákistánu ale v úterý 19. dubna zastavil nejvyšší soud na žádost pákistánského celního úřadu. Ve středu nejvyšší soud rozhodl, že Hlůšková může Pákistán opustit.

Reklama

Související témata:

Doporučované