Hlavní obsah

Rus č. 1 je možná už týdny mrtvý, tvrdí britský bulvár

Foto: Free Wind 2014, Shutterstock.com

Ruský prezident Vladimir Putin na oslavách konce 2. světové války v Moskvě, květen 2022.

Reklama

29. 5. 2022 16:11

Spekulacemi o zdravotním stavu ruského prezidenta Vladimira Putina se od začátku ruské války proti Ukrajině mediální prostor jen hemží. Podle britského bulváru je ruský prezident mrtvý minimálně několik týdnů.

Článek

Ruský prezident Vladimir Putin je možná už týdny či měsíce po smrti a na veřejnosti za něj může vystupovat dvojník. Podle médií o tom spekulují zdroje z britské tajné služby MI6, podle kterých by Rusové Putinovu smrt asi delší dobu tajili. Je to další z řady mediálních spekulací, z nichž jiné tvrdí, že je Putin vážně nemocen a léčí se s rakovinou.

Množí se dohady, že zdraví ruského prezidenta se v posledních měsících zhoršuje, jeho tvář vypadá nafouklá a pozorovatelé se ptají, zda nemůže mít devětašedesátiletý prezident například leukémii. Vysocí šéfové MI6 podle zdrojů říkají, že ruský prezident byl nedávno vážně nemocný, ale že jeho případnou smrt by Kreml zamlčel.

Možná je mrtvý… a možná také ne

Nedávná Putinova vystoupení byla velmi pravděpodobně nahrána předem, uvedl například server britského listu Daily Mirror. Spekulovalo se, že na moskevské přehlídce ke Dni vítězství začátkem tohoto měsíce mohl být prezidentův dvojník.

„Putin je velmi nemocný, a když zemře, jeho smrt budou zatajovat týdny, ne-li měsíce,“ řekl serveru zdroj z tajných služeb. „Je zde také možnost, že už mrtvý je,“ dodal. Upozornil zároveň, že takové informace se teď nedají zjistit.

Reklama

Doporučované