Hlavní obsah

Německá prokuratura bude vyšetřovat Radima Passera, jel 417 km/h

Foto: Deml Ondřej, ČTK

Radim Passer na snímku z roku 2018 na setkání lídrů českého developmentu v Praze.

Reklama

7. 2. 13:58

Podle agentury DPA hrozí českému byznysmenovi až dva roky vězení nebo peněžitý trest.

Článek

Německé státní zastupitelství ve Stendalu na severovýchodě Německa začne vyšetřovat českého podnikatele Radima Passera kvůli jízdě o rychlosti 417 kilometrů za hodinu po německé dálnici A2. Podle agentury DPA hrozí Čechovi až dva roky vězení nebo peněžitý trest.

Státní zastupitelství zahájí vyšetřování, jakmile dostane všechny podklady, uvedl v pondělí mluvčí úřadu. To by se mohlo stát během tohoto týdne. Případ nejdříve vyšetřovala policie a výsledky svého vyšetřování nyní předala státnímu zastupitelství.

Osmapadesátiletý Passer se svou loňskou jízdou ve sportovním voze značky Bugatti na počátkem roku sám pochlubil na videu, které zveřejnil na internetu. Automobil testoval na zhruba desetikilometrovém rovném úseku dálnice A2, která spojuje Berlín a Hannover. Passer uvedl, že bezpečnost, za kterou děkuje Bohu, pro něj byla prioritou.

Němečtí vyšetřovatelé však Čecha podezírají ze zakázané závodní jízdy. Podle německých zákonů je takové závodění trestné i v případě, že řidič závodí sám pro sebe a pohybuje se nepřizpůsobenou rychlostí a hrubě a bezohledně ohrožuje provoz s cílem dosáhnout co nejvyšší rychlosti.

Skutková podstata musí být ještě důkladně přezkoumána, zdůraznil v pondělí mluvčí žalobců.

Passer, který je podle magazínu Forbes 33. nejbohatším Čechem, si německou dálnici vybral podle všeho proto, že na ní z velké části neplatí žádné rychlostní omezení.

V Německu se v posledních letech opakovaně diskutuje o tom, zda zavést na dálnicích všeobecný rychlostní limit 130 kilometrů v hodině. Výzkumy totiž ukazují, že na úsecích bez limitu dochází k výrazně vyššímu množství závažných nehod. Video českého miliardáře debatu ještě více rozvířilo.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované