Hlavní obsah

Ukrajinský útok v Chersonské oblasti zabil 24 lidí, tvrdí Ruskem dosazené úřady

Foto: Oleksii Vasco, Shutterstock.com

Chersonská oblast (ilustrační snímek).

aktualizováno •

Po útoku v Chersonské oblasti zemřelo přes 20 lidí, další desítky lidí utrpěly zranění, tvrdí úřady v Ruskem okupované části území Ukrajiny.

Článek

Útok na novoroční oslavy v Ruskem obsazené části Chersonské oblasti zabil 24 lidí a 50 dalších zranil, uvedl dnes Moskvou dosazený gubernátor Vladimir Saldo. Podle něj v přímořské obci Chorly zasáhly tři drony kavárnu a hotel.

Informace nebylo možné ověřit z nezávislých zdrojů, ukrajinská strana se k věci zatím nevyjádřila.

Saldo uvedl, že Nový rok slavili civilisté. Na místě vypukl silný požár, který se podařilo uhasit až nad ránem. Mezi mrtvými je podle něj i dítě.

Ukrajina se už téměř čtyři roky brání rozsáhlé ruské agresi a součástí bojů jsou i vzdušné údery obou stran. Ty shodně popírají, že by drony na území nepřítele posílaly proti civilním cílům, nicméně hlavně ruské údery vedené bezpilotními letouny a raketami prakticky každou noc na Ukrajině způsobují škody na civilní infrastruktuře i zranění a smrt civilistů.

Doporučované