Hlavní obsah

Zakladatelku #MeToo kolega nařkl ze sexuálního zneužití

Argentová a Bennett si spolu zahráli ve filmu z roku 2004 Srdce je zrádná děvka. (Video: Reuters)

 

Reklama

20. 8. 2018 13:54

Italská herečka Asia Argentová, která obviněním filmového producenta Harveyho Weinsteina ze sexuálního násilí rozpoutala kampaň #MeToo, sama čelila obvinění ze sexuálního útoku.

Článek

Podle deníku The New York Times Argentové hrozil žalobou kvůli údajnému sexuálnímu útoku o 20 let mladší herec a hudebník Jimmy Bennett. Dvaačtyřicetiletá herečka nedávno spor urovnala tím, že mu zaplatila 380 000 dolarů (8,6 milionu korun), píše americký list.

Bennett tvrdil, že Argentová na něj sexuálně zaútočila, když mu bylo 17 let. Ve svém oznámení záměru podat žalobu údajně tvrdil, že styk byl pro něj traumatizující a poškodil jeho kariéru. The New York Times uvedl, že má k dispozici i selfie fotografii zachycující Argentovou a Bennetta společně v posteli.

Argentová a Bennett si spolu zahráli už ve filmu z roku 2004 Srdce je zrádná děvka, ve kterém ztvárnili role matky-prostitutky a jejího syna. Bennett tvrdí, že v roce 2013 měl sex s Argentovou v jednom kalifornském hotelu. V Kalifornii je přitom zákonná věková hranice pro sex 18 let.

Vzájemný spor mezi sebou oba herci urovnali mimosoudně nedlouho poté, co Argentová loni v říjnu listu The New Yorker řekla, že Weinstein ji před 20 lety na festivalu v Cannes znásilnil. Weinsteinova aféra otřásla nejen filmovým světem, když přiměla řadu obětí sexuálního zneužívání svěřit se se svými traumaty.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované