Hlavní obsah

Žaluzie od nich má na chatě i Putin. Firma ze Vsetína teď nabrala jiný směr: na sever

Firma Climax vyrostla z nuly až k miliardovým tržbám. Její zakladatel Miroslav Jakubec byl hostem magazínu Byznys. (Video: Zuzana Hodková, Seznam Zprávy)

 

Reklama

17. 1. 2020 11:17

Největší český výrobce stínicí techniky, vsetínský Climax, výrazně posílí ve Švédsku. Kupuje tam společnost Jaretegs. Jak řekl pro Seznam Zprávy Miroslav Jakubec, zakladatel Climaxu, smlouva bude podepsána v nejbližších týdnech.

Článek

Climax je příkladem amerického snu. Firma vyrostla z nuly k miliardovému obratu a z malého živnostníka Miroslava Jakubce se stal majitel jedné z největších firem na stínicí systémy v Evropě.

Většina jeho výrobků (60 procent) míří z vsetínské továrny do zahraničí a právě na něj se chce firma víc soustředit. V nejbližších týdnech posílí své pozice ve Skandinávii.

„Pro nás je dobrá cesta vybrat si šikovného partnera, se kterým si rozumíme lidsky a profesně, a pomocí našeho know-how zvětšovat jeho podíl na trhu,“ vysvětlil Jakubec s tím, že dokončuje akvizici montážní švédské firmy Jaretegs, která má obrat 25 milionů korun a splňuje zásadní podmínku: rozumí švédskému trhu.

Tugendhat i Putinova chata

Stejným způsobem už Climax před třemi lety posílil svou pozici na francouzském trhu. Tam firma koupila svého distributora − společnost Baumann Hüppe. Podobné možnosti pak prý skýtá i Izrael a Slovinsko. „Většinou s těmi partnery dlouhodobě spolupracujeme, věříme si, potom spolupráce přejde v to, že koupíme podíl,” dodává Jakubec.

Vizitka firmy Climax

Největší česká firma vyrábějící stínicí systémy.

Společnost založil v roce 1996 Miroslav Jakubec, který od roku 1992 jako živnostník montoval se svým společníkem těsnění do oken a dveří.

Výrobky vyváží do 31 zemí, zaměstnává téměř 500 osob a její roční obrat přesáhl miliardu korun.

Stínicími systémy této české firmy je vybaven například švédský parlament, ministerstvo školství v Barceloně nebo vila Tugendhat. Ale žaluzie Climax zatemňují třeba i chatu Vladimira Putina. „Zrovna o tom nerad mluvím, ale je to tak. V minulosti jsme dodávali naše výrobky jedné velké ruské společnosti a jejím zákazníkem byl právě Vladimir Putin,“ potvrzuje Jakubec.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované