Hlavní obsah

Zapomeňte na mileniály. Další průmyslovou revoluci povedou dnešní desetileté děti, tvrdí vlivná manažerka

Představa splynutí lidské a umělé inteligence je děsivá. Nevíme, co to přinese, říká Rogerová. (Video: Adam Junek, Seznam Zprávy)

 

Reklama

21. 2. 2018 15:55

Co přinese umělá inteligence, je pro nás děsivé, protože si to neumíme představit, říká šéfka českého Deloittu Diana Rádl Rogerová.

Článek

Zaměstnání, která jsme si před deseti dvaceti lety neuměli představit. K tomu absolutní sžití s moderními technologiemi. To čeká dnešní děti podle vedoucí české pobočky poradenské společnosti Deloitte Diany Rádl Rogerové: „Dnešní desetileté děti jsou úplně nezatížené. Odmalička vyrůstají s technologiemi. U nich uvidíme změny týkající se budoucích povolání.“

Pro lidi je ale důležité si udržet jistou technologickou „očistu“. „Jistěže někomu může vyhovovat, že pracuje v noci. Když ale v jednu ráno pošle e-mail, nesmí očekávat, že mu na něj někdo obratem odpoví,“ říká ve Výzvě jedna z nejvlivnějších žen českého byznysu s kubánskými kořeny.

Nahradí lidské pracovníky roboti? Budeme chodit do práce jen čtyři dny v týdnu? Co přesně si představit pod pojmem čtvrtá průmyslová revoluce? Proč je špatně, když se zaměstnavatelé snaží lidi motivovat? A jsou firmy připravené na digitalizaci, když vyčítáme státní správě, že zaspala dobu? I o tom v rozhovoru ve videu nahoře.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované