Hlavní obsah

„Zázrak prostřednictvím lékařů." Nemocný kardinál Vlk prožil kritickou noc

Farář Miroslav Cúth popisuje zdravotní stav kardinála Vlka po kritické noci.

 

Reklama

18. 2. 2017 11:56

Zdravotní stav kardinála Miloslava Vlka se v noci na sobotu zhoršil. Ráno už byl ale schopný mluvit, uvedl pro Seznam Zprávy farář Miroslav Cúth.

Článek

Kvůli pokračující chemoterapii se kardinálu Miloslavu Vlkovi v pátek večer značně přitížilo a musel být převezený z onkologického na metabolické oddělení jedné z pražských nemocnic. Vlk trpí rakovinou plic s metastázami do kostí.

„Druhá chemoterapie měla ty nepříznivé důsledky, o kterých se ví, že bývají. Kardinála to velmi oslabilo a sebralo mu to všechnu obranyschopnost,“ řekl Seznam Zprávám Miroslav Cúth, farář z pražského Karlína, který se o Miloslava Vlka v poslední době staral.

Lékařům se kardinála během noci podařilo stabilizovat, a není proto v přímém ohrožení života. Podle Cútha je ale jeho stav stále vážný, i když ráno už byl sám schopen zavolat své ošetřující lékařce.

„Rukama lékařů se udál zázrak,“ citoval Cúth kardinála. Podle něj Vlka v pátek v nemocnici navštívil pražský arcibiskup Dominik Duka.

Zdravotní problémy se u Vlka začaly projevovat zhruba na jaře loňského roku. Na podzim kardinál kvůli bolestem kloubů absolvoval lázeňské léčení.

Po něm se ale jeho stav zhoršil, začala ho trápit silná bolest a otok levého ramene, trpěl závratěmi.

Na Štědrý den musel být hospitalizován na koronární jednotce pro poruchu srdečního rytmu. Po čtyřech dnech byl propuštěn, ale bolest levého ramene neustupovala. Podstoupil proto celotělové CT vyšetření a bronchoskopii, která potvrdila tumor plic s metastázami do kostí.

Papež František už dříve telefonoval kardinálu Vlkovi. Chtěl ho ujistit, že se modlí za jeho zdraví (video z 30. ledna):

(Video: Jaroslav Brousil)

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované