Hlavní obsah

Zeman na Vysočině znovu potvrdil, že četl Peroutkův článek o Hitlerovi-gentlemanovi

Miloš Zeman na Vysočině: Debata s občany začíná zhruba na čase 8:30.

 

Reklama

28. 6. 2017 14:54

Prezident Miloš Zeman zahájil návštěvu Kraje Vysočina, poslední ze svých jízd po českých a moravských krajích před dovolenou.

Článek

Prezident Miloš Zeman při zahájení návštěvy Kraje Vysočina slíbil, že omezí nevybíravé verbální projevy vůči jiným politikům. Na setkání s krajskými zastupiteli také řekl, že EU chybí silné vedení respektovaných politiků vzbuzujících důvěru a koncepční politika. Zeman nedávno hrubě napadl premiéra Bohuslava Sobotku ČSSD, jehož kritizoval za nedodržení koaliční smlouvy.

„Pokud nebudeme dodržovat smlouvy, stane se z politiky chaos. Nemohu slíbit úplně bobříka mlčení, ale omezím své verbální projevy a nebudu označovat některé politické antitalenty živočišnými termíny," slíbil Zeman reagující na prosbu krajského zastupitele Milana Plodíka (KSČM). Ten prezidentovi oznámil, že když pro něj sbírá podpisy pro prezidentskou volbu, lidé s nelibostí reagují na některá Zemanova prohlášení.

„Chtěl bych poprosit, jestli byste si mohl po zbytek funkčního období uložit bobříka mlčení v nevhodných slovech," požádal tedy Plodík.

V další diskusi se prezident soustředil na Evropskou unii. Prohlásil, že EU chybí kromě koncepční politiky i silné vedení respektovaných politiků vzbuzujících důvěru. „Evropská unie se musí zbavit záplavy technických směrnic a místo toho přijímat dlouhodobá koncepční opatření," řekl Zeman. Klasickým příkladem je podle něj ochrana vnějších hranic, pro kterou se téměř nic nedělá.

Setkáním s vedením kraje, zastupiteli a starosty obcí prezident na krajském úřadě v Jihlavě zahájil třídenní návštěvu Kraje Vysočina.

Zeman se ve Smrčné na Jihlavsku ještě potkal s autory Včelí naučné stezky a besedoval s místními.

Těm řekl, jak se těší na dovolenou na rybníku, kde opět hodlá vyplout na svém nafukovacím člunu. „Říkám mu jachta," svěřil se. Pak ho prý čeká zase návrat na „vyschlou poušť české politické scény".

Reagoval také na pokus místního občana, který našel neexistující článek Hitler je gentleman od Ferdinanda Peroutky. „Tohle je bohužel falzifikát, který udělal jeden novinář se smyslem pro humor. Velice vám děkuji, já jsem ten článek skutečně četl. Takže vy i já víme, že je pravdivý."

První den návštěvy pak zakončí setkáním s vedením a občany Třeště. V dalších dnech zavítá prezident do Jaderné elektrárny v Dukovanech, bude besedovat s lidmi v Humpolci na Pelhřimovsku a v Heřmanově na Žďársku.

Návštěvou Vysočiny Zeman zakončí čtvrté kolo svých cest po regionech České republiky. Poté ho čeká zhruba dvoutýdenní dovolená. Zeman by ji měl částečně trávit ve své chalupě v Novém Veselí a částečně na zámku v Lánech.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučené