Hlavní obsah

Zemědělský a lesnický veletrh v Brně letos kvůli pandemii nebude

Foto: Getty Images

Ilustrační snímek.

Reklama

8. 1. 2021 23:46

Na brněnském výstavišti se letos neuskuteční veletrh zemědělské techniky Techagro, lesnický a myslivecký veletrh Silva Regina ani akce Biomasa.

Článek

Společnost Veletrhy Brno se s oborovými svazy dohodla na jejich zrušení a přeložení na příští rok. Podle dosavadních plánů se měly uskutečnit letos v dubnu, vzhledem k pandemické situaci ale není jisté, že bude možné pořádat hromadné akce. Veletrhy Brno dnes o změně informovaly v tiskové zprávě.

Veletrh pro živočišnou výrobu Animal Tech, Národní výstava hospodářských zvířat a Národní výstava myslivosti by se mohly uskutečnit letos na konci června. Obě skupiny akcí se tak v postatě vrací k původní dvouleté periodicitě a střídání oborově zaměřených veletrhů pro rostlinnou výrobu a lesnictví v sudých letech a veletrhů pro živočišnou výrobu v lichých letech.

Podle ředitele veletrhů Jiřího Kuliše trvá zájem českých i zahraničních firem o prezentaci na odborných akcích. „Videokonference a on-line prostředí veletrhy nikdy nenahradí, protože člověk je tvor sociální a při nákupu investičního zboží, jakým je zemědělská technika, potřebuje osobní interakci,“ uvedl Kuliš.

Vzhledem k nejistotě ohledně dalšího vývoje pandemie se plnohodnotné Techagro uskuteční příští rok. Vystavovatelé, kteří chtějí prezentovat novinky, mohou zvážit alespoň účast na červnovém veletrhu Animal Tech.

„Věříme, že se v řádu měsíců dostaneme do normálního života, což umožní připravit pro rok 2022 veletrh, na jaký jsme byli zvyklí,“ doplnil Kuliš. Veletrhy Brno podle něj nechtějí pořádat „restrikcemi okleštěná provizoria za každou cenu“.

Reklama

Doporučované