Hlavní obsah

Zemřel bývalý senátor Tomáš Grulich

Foto: ČTK, ČTK

Tomáš Grulich na snímku z roku 2019, kdy vystoupil v Senátu na konferenci věnované pronásledování rodin v době nesvobody. Konference proběhla v rámci mezinárodního projektu Mene Tekel.

Reklama

8. 8. 2020 16:30

Tomáš Grulich zastupoval ODS v Senátu po dvě volební období.

Článek

Ve věku 69 let zemřel bývalý senátor za Prahu 12 Tomáš Grulich (ODS). Na Facebooku to dnes napsal senátor Tomáš Czernin (TOP 09). Grulich působil v horní komoře Parlamentu v letech 2006 až 2018, před dvěma lety už mandát neobhajoval.

„Zemřel senátor Tomáš Grulich. Můj přítel a předchůdce v roli předsedy Stálé komise pro krajany v zahraničí Senátu Parlamentu ČR. Byl to čestný člověk a pracovitý senátor, usiloval o prosazení korespondenční volby ze zahraničí. Slibuji, že udělám vše, abych toto jeho nedokončené dílo dotáhl do konce,“ uvedl Czernin.

Grulich vystudoval historii a etnologii, v 70. letech byl kastelánem na zámku v Klášterci nad Ohří, pracoval v teplickém krajském muzeu, v roce 1982 se stal zaměstnancem Národního muzea v Praze. Z něj v roce 1992 odešel a založil nakladatelství, o rok později pak tiskárnu, kterou spoluvlastnil a vedl do roku 2006. Nadále se věnoval historii a etnologii, od roku 1992 přednášel na Fakultě sociálních věd UK. Od roku 1992 byl členem ODS.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované