Hlavní obsah

Zemřel Trumpův mladší bratr. Byl to můj nejlepší přítel, napsal prezident

Foto: Profimedia.cz

Robert Trump během prezidentské kampaně svého staršího bratra Donalda v roce 2016.

Reklama

16. 8. 2020 7:30

Americký prezident Donald Trump oznámil, že v sobotu večer umřel jeho mladší bratr Robert. Podle agentury Reuters bylo zesnulému podnikateli 71 let. Robert Trump byl v poslední době opakovaně hospitalizován.

Článek

Prezident svého bratra v pátek navštívil v newyorské nemocnici. Podrobnosti o jeho zdravotních problémech Bílý dům nezveřejnil. „S těžkým srdcem sdílím zprávu, že můj skvělý bratr Robert dnes večer umřel poklidnou smrtí. Nebyl to jen můj bratr, byl to můj nejlepší přítel. Bude mi velmi chybět, ale znovu se shledáme. Jeho památka zůstane v mém srdci navždy živá. Roberte, miluji tě. Odpočívej v pokoji,“ uvedl americký prezident v prohlášení.

Robert Trump byl nejmladším z bratrské trojice, z níž už zůstává naživu pouze současná americká hlava státu. Agentura AP uvádí, že blízký vztah Roberta s jeho starším sourozencem přetrvával i po nástupu Donalda do Bílého domu, ačkoli měli dva muži „nápadně rozdílné povahy“. Oba však byli podnikatelé a oba se mimo jiné věnovali realitním projektům.

Teprve letos v březnu se oženil se svou dlouholetou partnerkou Ann Marie Pallanovou, někdejší sekretářkou společnosti Trump Organization. Se svou první ženou Blaine se rozvedl v roce 2009. Vlastní děti Robert Trump neměl, adoptoval ale Blainina syna z prvního manželství

Podle deníku The New York Times se prezidentův bratr v posledních měsících potýkal se zdravotními problémy. Hospitalizován byl už v červnu a údajně tehdy strávil několik dní na jednotce intenzivní péče. Během stejného měsíce za rodinu Trumpových podal žalobu u newyorského soudu ve snaze zabránit vydání knihy prezidentovy neteře Mary Trumpové.

V pátek americká média informovala, že Robert je znovu v nemocnici. Prezident novinářům řekl, že jeho bratr „zažívá těžké časy“, a následně se jej vydal do nemocnice New York-Presbyterian Hospital navštívit. Nejmenovaný zdroj obeznámený se situací sdělil Reuters, že Robert bral léky snižující srážlivost krve.

Ke smrti svého strýce se vyjádřily také prezidentovy děti Eric a Ivanka. „Robert Trump byl neuvěřitelný muž - silný, laskavý a loajální do morku kostí. Kdokoli se s ním setkal, okamžitě pocítil jeho vřelost. Celé naší rodině bude velmi chybět,“ uvedl na twitteru Eric Trump. „Strýčku Roberte, milujeme tě. Jsi v našich srdcích a modlitbách, vždy,“ napsala na sociální síti Ivanka Trumpová.

Podle mluvčího Bílého domu se prezident Trump navzdory nabitému programu v nadcházejících dnech zúčastní pohřbu svého bratra. Kdy se bude ceremonie konat, ale zatím není jasné.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované