Hlavní obsah

Seznam zvolených poslanců ve volbách do Poslanecké sněmovny 2021
Zvolení poslanci

Seznam všech zvolených poslanců. Seznam je seřazen dle nejsilnějších stran. V rámci každé strany jsou poslanci roztříděni do jednotlivých krajů. V rámci krajů jsou poslanci seřazeni dle získaných preferenčních hlasů. Procento uvádí podíl získaného počtu preferenčních hlasů daného kandidáta ku počtu platných hlasů pro stranu za kraj.
20 ANO
72 mandátů1 458 140 hl.
ANO 2011
Hlavní město Praha
5 mandátů z 23
preferenční hlasy
1.
Ing. Patrik Nacher
Pořadí na kandidátce: 1
BEZPP, 46 let, poslanec PSP ČR, provozovatel serveru www.bankovnipoplatky.com, Praha
9 503 hl.
8,67 %
2.
prof. MUDr. Věra Adámková, CSc.
Pořadí na kandidátce: 2
ANO, 66 let, lékařka, Praha
4 270 hl.
3,89 %
3.
Robert Králíček
Pořadí na kandidátce: 3
ANO, 44 let, poslanec PSP ČR, Praha
1 626 hl.
1,48 %
4.
Ing. Lubomír Brož
Pořadí na kandidátce: 4
ANO, 55 let, místostarosta MČ Praha 5, Praha
1 433 hl.
1,30 %
5.
Milan Wenzl
Pořadí na kandidátce: 5
BEZPP, 62 let, starosta MČ Praha 15, Praha
1 000 hl.
0,91 %
Středočeský kraj
8 mandátů z 26
preferenční hlasy
1.
doc. Ing. Karel Havlíček, Ph.D., MBA
Pořadí na kandidátce: 1
BEZPP, 52 let, místopředseda vlády ČR, ministr, Mníšek pod Brdy
22 592 hl.
12,82 %
2.
prof. JUDr. Helena Válková, CSc.
Pořadí na kandidátce: 4
ANO, 70 let, poslankyně PSP ČR, profesorka trestního práva, zmocněnkyně vlády pro lidská práva, Praha
8 695 hl.
4,93 %
3.
prof. MUDr. Julius Špičák, CSc.
Pořadí na kandidátce: 2
ANO, 69 let, poslanec PSP ČR, lékař, Ptice
7 162 hl.
4,06 %
4.
Ing. Jaroslava Pokorná Jermanová
Pořadí na kandidátce: 3
ANO, 51 let, ekonom, krajský zastupitel, Benešov
5 168 hl.
2,93 %
5.
Mgr. Stanislav Berkovec
Pořadí na kandidátce: 5
ANO, 65 let, poslanec PSP ČR, novinář, výtvarník, Slaný
5 091 hl.
2,89 %
6.
Romana Fischerová
Pořadí na kandidátce: 7
ANO, 52 let, místostarostka města Lysá nad Labem, manažerka, Lysá nad Labem
3 395 hl.
1,92 %
7.
Ing. František Petrtýl
Pořadí na kandidátce: 6
ANO, 62 let, poslanec PSP ČR, Mladá Boleslav
2 938 hl.
1,66 %
8.
Mgr. Tomáš Helebrant
Pořadí na kandidátce: 8
ANO, 47 let, ředitel společnosti, Dobříš
2 226 hl.
1,26 %
Jihočeský kraj
5 mandátů z 13
preferenční hlasy
1.
Mgr. Richard Brabec
Pořadí na kandidátce: 1
ANO, 55 let, ministr, Malíč
3 672 hl.
4,10 %
2.
Ing. Roman Kubíček, Ph.D.
Pořadí na kandidátce: 2
ANO, 58 let, poslanec, radní statutárního města České Budějovice, České Budějovice
2 091 hl.
2,33 %
3.
Ing. Karel Tureček
Pořadí na kandidátce: 3
ANO, 50 let, poslanec, zastupitel města Chýnov, Chýnov
1 271 hl.
1,41 %
4.
Ing. Ondřej Babka
Pořadí na kandidátce: 5
ANO, 27 let, poslanec, radní města Husinec, Husinec
1 145 hl.
1,27 %
5.
Ing. Jan Kubík
Pořadí na kandidátce: 4
ANO, 42 let, poslanec, starosta obce Loučovice, Loučovice
1 125 hl.
1,25 %
Plzeňský kraj
4 mandáty z 11
preferenční hlasy
1.
PhDr. Ivana Mádlová, Ph.D., MBA
Pořadí na kandidátce: 1
ANO, 55 let, ředitelka Alzheimer home, Plzeň
3 699 hl.
4,39 %
2.
MUDr. Kamal Farhan
Pořadí na kandidátce: 3
ANO, 52 let, lékař, Plzeň
2 268 hl.
2,69 %
3.
Ing. Jan Volný
Pořadí na kandidátce: 2
ANO, 62 let, poslanec PSP ČR, Chodová Planá
1 431 hl.
1,70 %
4.
Mgr. Bc. Hubert Lang
Pořadí na kandidátce: 4
ANO, 52 let, pedagog - vychovatel, Bílov
931 hl.
1,10 %
Karlovarský kraj
2 mandáty z 5
preferenční hlasy
1.
Mgr. Jana Mračková Vildumetzová
Pořadí na kandidátce: 1
ANO, 48 let, poslankyně Parlamentu ČR, Karlovy Vary
7 242 hl.
16,81 %
2.
Renata Oulehlová
Pořadí na kandidátce: 3
ANO, 53 let, starostka města Sokolov, Sokolov
2 872 hl.
6,66 %
Ústecký kraj
7 mandátů z 14
preferenční hlasy
1.
Ing. Andrej Babiš
Pořadí na kandidátce: 1
ANO, 67 let, předseda vlády ČR, Průhonice
38 277 hl.
28,49 %
2.
Ing. Eva Fialová
Pořadí na kandidátce: 5
ANO, 39 let, poslankyně, Ústí nad Labem
3 759 hl.
2,79 %
3.
Mgr. Jaroslav Bžoch
Pořadí na kandidátce: 3
ANO, 37 let, poslanec, Teplice
3 613 hl.
2,68 %
4.
Mgr. Jan Richter
Pořadí na kandidátce: 2
ANO, 53 let, poslanec, Chomutov
3 328 hl.
2,47 %
5.
Ing. Berenika Peštová, Ph.D.
Pořadí na kandidátce: 7
ANO, 50 let, náměstkyně ministra, Most
2 363 hl.
1,75 %
6.
Mgr. Tomáš Kohoutek, MBA
Pořadí na kandidátce: 6
ANO, 38 let, poslanec, Děčín
2 160 hl.
1,60 %
7.
Ing. Pavel Růžička
Pořadí na kandidátce: 4
ANO, 51 let, poslanec, Postoloprty
1 956 hl.
1,45 %
Liberecký kraj
3 mandáty z 8
preferenční hlasy
1.
Mgr. Jana Pastuchová
Pořadí na kandidátce: 1
ANO, 56 let, poslankyně PS PČR, zastupitelka města Jablonec nad Nisou, zdravotnický záchranář, Jablonec nad Nisou
3 277 hl.
5,50 %
2.
David Pražák
Pořadí na kandidátce: 2
ANO, 42 let, poslanec PS PČR, neuvolněný člen rady města Semily, podnikatel v zemědělské prvovýrobě, Semily
1 648 hl.
2,76 %
3.
prof. Ing. Ivan Jáč, CSc.
Pořadí na kandidátce: 3
BEZPP, 65 let, poslanec PS PČR, Všelibice
1 045 hl.
1,75 %
Královéhradecký kraj
4 mandáty z 11
preferenční hlasy
1.
Ing. Klára Dostálová
Pořadí na kandidátce: 1
BEZPP, 50 let, ministryně pro místní rozvoj, Hořice
4 446 hl.
5,59 %
2.
MUDr. Jiří Mašek
Pořadí na kandidátce: 2
ANO, 63 let, lékař, poslanec PSP ČR, Hradec Králové
3 255 hl.
4,09 %
3.
Lic. Petr Sadovský, MBA
Pořadí na kandidátce: 3
ANO, 52 let, poslanec PSP ČR, místostarosta města Dobruška, Dobruška
1 452 hl.
1,82 %
4.
Mgr. Jana Berkovcová
Pořadí na kandidátce: 4
ANO, 51 let, vedoucí metodička pro vzdělávání, krajská zastupitelka, Nové Město nad Metují
1 440 hl.
1,81 %
Pardubický kraj
3 mandáty z 10
preferenční hlasy
1.
Ing. Martin Kolovratník
Pořadí na kandidátce: 3
ANO, 46 let, poslanec Parlamentu České republiky, Pardubice
4 306 hl.
5,85 %
2.
MUDr. David Kasal, MHA
Pořadí na kandidátce: 1
ANO, 52 let, poslanec Parlamentu České republiky, primář dětského a novorozeneckého oddělení, NPK a.s., Chrudimská nemocnice, Chrudim
3 783 hl.
5,14 %
3.
Mgr. Jana Hanzlíková
Pořadí na kandidátce: 2
ANO, 55 let, náměstkyně Ministerstva pro místní rozvoj, Pardubice
2 424 hl.
3,29 %
Kraj Vysočina
4 mandáty z 10
preferenční hlasy
1.
Ing. Drahoslav Ryba
Pořadí na kandidátce: 1
BEZPP, 58 let, bývalý generální ředitel Hasičského záchranného sboru ČR, Radostín nad Oslavou
2 805 hl.
3,78 %
2.
Ing. Martin Kukla
Pořadí na kandidátce: 3
ANO, 38 let, zkušební inženýr, zastupitel Kraje Vysočina, Počátky
1 852 hl.
2,49 %
3.
Ing. Monika Oborná
Pořadí na kandidátce: 2
ANO, 32 let, poslankyně PSP ČR, Březník
1 734 hl.
2,33 %
4.
Ing. Josef Kott
Pořadí na kandidátce: 4
ANO, 50 let, poslanec PSP ČR, Olešná
1 158 hl.
1,56 %
Jihomoravský kraj
8 mandátů z 23
preferenční hlasy
1.
JUDr. Alena Schillerová, Ph.D.
Pořadí na kandidátce: 1
BEZPP, 57 let, ministryně financí, místopředsedkyně vlády ČR, Brno
22 968 hl.
14,50 %
2.
Mgr. Ing. Taťána Malá
Pořadí na kandidátce: 4
ANO, 40 let, poslankyně PSP ČR, mediátorka, právnička, Lelekovice
4 040 hl.
2,55 %
3.
prof. Ing. Karel Rais, CSc., MBA, dr. h. c.
Pořadí na kandidátce: 2
ANO, 71 let, emeritní rektor VUT, poslanec PSP ČR, Brno
4 036 hl.
2,54 %
4.
MUDr. Miloslav Janulík
Pořadí na kandidátce: 3
ANO, 59 let, soukromý gynekolog, poslanec PSP ČR, Valtice
3 172 hl.
2,00 %
5.
Mgr. Lenka Dražilová, MBA
Pořadí na kandidátce: 5
ANO, 58 let, poslankyně PSP ČR, Blansko
2 377 hl.
1,50 %
6.
Mgr. Ing. Lubomír Wenzl
Pořadí na kandidátce: 6
ANO, 53 let, ředitel nemocnice, Drnovice
1 967 hl.
1,24 %
7.
David Štolpa
Pořadí na kandidátce: 7
ANO, 38 let, poslanec PSP ČR, živnostník, Znojmo
1 966 hl.
1,24 %
8.
Lenka Knechtová
Pořadí na kandidátce: 8
ANO, 46 let, OSVČ, Tišnov
1 280 hl.
0,80 %
Olomoucký kraj
5 mandátů z 12
preferenční hlasy
1.
Ladislav Okleštěk
Pořadí na kandidátce: 1
ANO, 60 let, poslanec PSP ČR, Prostějov
8 466 hl.
8,75 %
2.
MUDr. Milan Brázdil
Pořadí na kandidátce: 6
ANO, 58 let, lékař záchranné služby Olomouckého kraje, poslanec PSP ČR, Olomouc
6 497 hl.
6,71 %
3.
Ing. Jaroslav Faltýnek
Pořadí na kandidátce: 2
ANO, 59 let, poslanec PSP ČR, Prostějov
5 182 hl.
5,35 %
4.
Mgr. Milan Feranec
Pořadí na kandidátce: 3
ANO, 57 let, právník, poslanec PSP ČR, Olomouc
2 768 hl.
2,86 %
5.
Ing. Petr Vrána
Pořadí na kandidátce: 4
ANO, 46 let, manažer, Přerov
2 732 hl.
2,82 %
Zlínský kraj
4 mandáty z 12
preferenční hlasy
1.
Mgr. Radek Vondráček
Pořadí na kandidátce: 1
ANO, 47 let, předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky, Kroměříž
10 853 hl.
12,83 %
2.
Ing. Radim Holiš
Pořadí na kandidátce: 22
ANO, 46 let, hejtman Zlínského kraje, Rožnov pod Radhoštěm
5 010 hl.
5,92 %
3.
Mgr. Robert Stržínek
Pořadí na kandidátce: 3
ANO, 52 let, starosta města Valašské Meziříčí, Valašské Meziříčí
2 948 hl.
3,48 %
4.
Marek Novák, MBA
Pořadí na kandidátce: 2
ANO, 45 let, poslanec Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky, Zlín
2 256 hl.
2,66 %
Moravskoslezský kraj
10 mandátů z 22
preferenční hlasy
1.
prof. Ing. Ivo Vondrák, CSc.
Pořadí na kandidátce: 1
ANO, 62 let, hejtman, Velká Polom
17 985 hl.
9,21 %
2.
Mgr. Lubomír Metnar
Pořadí na kandidátce: 2
BEZPP, 54 let, ministr obrany, Frýdlant nad Ostravicí
6 481 hl.
3,32 %
3.
Ing. Aleš Juchelka
Pořadí na kandidátce: 3
ANO, 45 let, poslanec Parlamentu ČR, Ostrava
6 080 hl.
3,11 %
4.
Mgr. Andrea Babišová, MBA
Pořadí na kandidátce: 8
ANO, 49 let, poslankyně Parlamentu ČR, Bohumín
4 379 hl.
2,24 %
5.
Ing. Josef Bělica, MBA
Pořadí na kandidátce: 4
ANO, 43 let, poslanec Parlamentu ČR, Havířov
4 110 hl.
2,10 %
6.
Ing. Zuzana Ožanová
Pořadí na kandidátce: 10
ANO, 51 let, starostka městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz, Ostrava
3 367 hl.
1,72 %
7.
PhDr. Igor Hendrych, Ph.D.
Pořadí na kandidátce: 6
ANO, 53 let, 1. náměstek primátora statutárního města Opava, vysokoškolský pedagog, Opava
3 322 hl.
1,70 %
8.
Ing. Stanislav Fridrich
Pořadí na kandidátce: 5
BEZPP, 64 let, sadař, poslanec Parlamentu ČR, Nižní Lhoty
1 539 hl.
0,78 %
9.
Michal Ratiborský
Pořadí na kandidátce: 9
ANO, 39 let, poslanec Parlamentu ČR, Krnov
1 442 hl.
0,73 %
10.
Ing. Jiří Strýček
Pořadí na kandidátce: 7
ANO, 62 let, poslanec Parlamentu ČR, Nový Jičín
1 003 hl.
0,51 %
13 SPOLU
71 mandátů1 493 905 hl.
SPOLU – ODS, KDU-ČSL, TOP 09
Hlavní město Praha
11 mandátů z 23
preferenční hlasy
1.
Ing. Markéta Pekarová Adamová
Pořadí na kandidátce: 1
TOP 09, 37 let, předsedkyně TOP 09, poslankyně, Praha
49 074 hl.
19,54 %
2.
Mgr. Jana Černochová
Pořadí na kandidátce: 2
ODS, 47 let, starostka MČ Praha 2, Praha
35 583 hl.
14,17 %
3.
PhDr. Pavel Žáček, Ph.D.
Pořadí na kandidátce: 7
ODS, 52 let, historik, vysokoškolský pedagog, zakladatel a první ředitel Ústavu pro studium totalitních režimů, Praha
31 347 hl.
12,48 %
4.
doc. MUDr. Bohuslav Svoboda, CSc.
Pořadí na kandidátce: 6
ODS, 77 let, lékař, Praha
29 033 hl.
11,56 %
5.
Mgr. Ondřej Kolář
Pořadí na kandidátce: 4
TOP 09, 37 let, starosta MČ Praha 6, Praha
27 259 hl.
10,85 %
6.
Mgr. Hayato Okamura
Pořadí na kandidátce: 15
KDU-ČSL, 54 let, tlumočník a průvodce, Praha
24 426 hl.
9,72 %
7.
Marek Benda
Pořadí na kandidátce: 3
ODS, 52 let, politik, Praha
23 164 hl.
9,22 %
8.
MUDr. Tom Philipp, Ph.D., MBA
Pořadí na kandidátce: 5
KDU-ČSL, 52 let, lékař, přednosta Kliniky revmatologie a rehabilitace 3. LF UK a FTN, Praha
16 785 hl.
6,68 %
9.
Mgr. Renáta Zajíčková
Pořadí na kandidátce: 8
ODS, 54 let, starostka MČ Praha 5, pedagog, Praha
12 874 hl.
5,12 %
10.
Michal Zuna
Pořadí na kandidátce: 9
TOP 09, 39 let, radní pro oblast bezpečnosti MČ Praha 2, Praha
6 946 hl.
2,76 %
11.
PharmDr. Petr Fifka
Pořadí na kandidátce: 10
ODS, 54 let, farmaceut, zastupitel hlavního města Prahy, Praha
4 616 hl.
1,83 %
Středočeský kraj
10 mandátů z 26
preferenční hlasy
1.
Mgr. Martin Kupka
Pořadí na kandidátce: 3
ODS, 45 let, starosta, poslanec PČR, Líbeznice
30 286 hl.
14,91 %
2.
Ing. et Ing. Jan Skopeček, Ph.D.
Pořadí na kandidátce: 1
ODS, 40 let, ekonom a vysokoškolský pedagog, poslanec PČR, Hořovice
22 950 hl.
11,30 %
3.
Mgr. Helena Langšádlová
Pořadí na kandidátce: 2
TOP 09, 57 let, poslankyně PČR, Černošice
12 752 hl.
6,27 %
4.
Ing. Vojtěch Munzar
Pořadí na kandidátce: 4
ODS, 44 let, poslanec PČR, ekonom, Kladno
9 629 hl.
4,74 %
5.
Ing. Petr Bendl
Pořadí na kandidátce: 7
ODS, 55 let, poslanec PČR, OSVČ, Bratronice
8 382 hl.
4,12 %
6.
Mgr. Nina Nováková
Pořadí na kandidátce: 8
BEZPP, 67 let, středoškolský pedagog, Brandýs nad Labem-Stará Boleslav
7 956 hl.
3,91 %
7.
Ing. Jiří Havránek
Pořadí na kandidátce: 6
ODS, 28 let, živnostník, vysokoškolský učitel, Bratčice
7 423 hl.
3,65 %
8.
Jan Jakob
Pořadí na kandidátce: 5
TOP 09, 38 let, starosta, poslanec PČR, Roztoky
6 605 hl.
3,25 %
9.
Jiří Slavík
Pořadí na kandidátce: 10
TOP 09, 53 let, starosta, Votice
4 585 hl.
2,25 %
10.
Jan Hofmann
Pořadí na kandidátce: 9
ODS, 36 let, technolog ve strojírenství, podnikatel, zastupitel obce, Kněžmost
3 354 hl.
1,65 %
Jihočeský kraj
5 mandátů z 13
preferenční hlasy
1.
Ing. Jan Bauer
Pořadí na kandidátce: 1
ODS, 52 let, poslanec Parlamentu ČR, Prachatice
8 104 hl.
8,29 %
2.
Ing. Jan Bartošek
Pořadí na kandidátce: 2
KDU-ČSL, 49 let, poslanec Parlamentu ČR, terapeut, Dačice
7 854 hl.
8,03 %
3.
Mgr. Šimon Heller
Pořadí na kandidátce: 7
KDU-ČSL, 33 let, učitel na gymnáziu, České Budějovice
6 406 hl.
6,55 %
4.
Mgr. Pavel Klíma
Pořadí na kandidátce: 4
TOP 09, 50 let, náměstek hejtmana, Malšice
6 006 hl.
6,14 %
5.
Ing. Václav Král
Pořadí na kandidátce: 3
ODS, 41 let, předseda představenstva Teplárna České Budějovice, Borek
5 896 hl.
6,03 %
Plzeňský kraj
4 mandáty z 11
preferenční hlasy
1.
Mgr. Martin Baxa
Pořadí na kandidátce: 1
ODS, 46 let, primátor města Plzně, středoškolský učitel, poslanec PS PČR, Plzeň
11 269 hl.
14,63 %
2.
Mgr. Rudolf Salvetr
Pořadí na kandidátce: 3
ODS, 57 let, starosta města Klatovy, Klatovy
6 617 hl.
8,59 %
3.
PhDr. Marek Ženíšek, Ph.D.
Pořadí na kandidátce: 2
TOP 09, 42 let, náměstek hejtmanky Plzeňského kraje, Plzeň
6 375 hl.
8,27 %
4.
Ing. et Ing. Miloš Nový
Pořadí na kandidátce: 7
TOP 09, 61 let, ekonom, vysokoškolský pedagog, emeritní děkan FEK ZČU, Plzeň
4 794 hl.
6,22 %
Karlovarský kraj
1 mandát z 5
preferenční hlasy
1.
Ing. Jan Bureš, DBA
Pořadí na kandidátce: 1
ODS, 47 let, statutární zástupce hejtmana Karlovarského kraje, starosta města Ostrov, Ostrov
2 693 hl.
10,21 %
Ústecký kraj
3 mandáty z 14
preferenční hlasy
1.
Mgr. Karel Krejza
Pořadí na kandidátce: 1
ODS, 53 let, místostarosta města Litoměřice, poslanec, Litoměřice
4 884 hl.
6,54 %
2.
Ing. Michal Kučera
Pořadí na kandidátce: 3
TOP 09, 53 let, radní Ústeckého kraje, ekonom a báňský inženýr, Louny
4 655 hl.
6,24 %
3.
Ing. Libor Turek, Ph.D.
Pořadí na kandidátce: 2
ODS, 50 let, výkonný ředitel společnosti Dopravní podnik města Ústí nad Labem a. s., Ústí nad Labem
4 183 hl.
5,60 %
Liberecký kraj
2 mandáty z 8
preferenční hlasy
1.
Ing. Petr Beitl
Pořadí na kandidátce: 1
ODS, 54 let, poslanec Parlamentu ČR, Jablonec nad Nisou
5 595 hl.
11,08 %
2.
Ing. Vít Vomáčka, MBA
Pořadí na kandidátce: 3
BEZPP, 61 let, starosta obce Kravaře, Kravaře
3 916 hl.
7,75 %
Královéhradecký kraj
4 mandáty z 11
preferenční hlasy
1.
Mgr. Matěj Ondřej Havel, Ph.D.
Pořadí na kandidátce: 4
TOP 09, 34 let, ředitel Gymnázia J. K. Tyla Hradec Králové, Hradec Králové
10 858 hl.
12,90 %
2.
MVDr. Pavel Bělobrádek, Ph.D., MPA
Pořadí na kandidátce: 2
KDU-ČSL, 44 let, poslanec Parlamentu ČR, 2. náměstek hejtmana, Náchod
10 691 hl.
12,70 %
3.
Mgr. Ivan Adamec
Pořadí na kandidátce: 1
ODS, 61 let, poslanec Parlamentu ČR, starosta města Trutnov, Trutnov
8 743 hl.
10,38 %
4.
JUDr. Pavel Staněk, MBA
Pořadí na kandidátce: 3
ODS, 48 let, právník, podnikatel, filantrop, Předměřice nad Labem
7 321 hl.
8,69 %
Pardubický kraj
4 mandáty z 10
preferenční hlasy
1.
Mgr. Marek Výborný
Pořadí na kandidátce: 3
KDU-ČSL, 45 let, poslanec PSP ČR, pedagog, Heřmanův Městec
13 351 hl.
17,08 %
2.
Mgr. Karel Haas
Pořadí na kandidátce: 4
ODS, 48 let, právník, člen zastupitelstva města, sportovní trenér mládeže, Pardubice
7 323 hl.
9,36 %
3.
Mgr. Bc. David Šimek, MBA
Pořadí na kandidátce: 6
Nestran., 44 let, starosta města Svitavy, krajský zastupitel, Svitavy
6 346 hl.
8,11 %
4.
MgA. Pavel Svoboda, Ph.D.
Pořadí na kandidátce: 1
BEZPP, 33 let, pedagog, ředitel Komorní filharmonie Pardubice, Pardubice
5 393 hl.
6,89 %
Kraj Vysočina
4 mandáty z 10
preferenční hlasy
1.
MUDr. Vít Kaňkovský
Pořadí na kandidátce: 1
KDU-ČSL, 51 let, ortoped, poslanec, Třešť
10 096 hl.
13,00 %
2.
Eva Decroix, MBA
Pořadí na kandidátce: 2
ODS, 39 let, advokátka, zapsaná mediátorka, podnikatelka, Jihlava
8 596 hl.
11,07 %
3.
MUDr. Romana Bělohlávková
Pořadí na kandidátce: 3
BEZPP, 56 let, dětská lékařka, místostarostka města, Žďár nad Sázavou
7 153 hl.
9,21 %
4.
Mgr. Martina Lisová
Pořadí na kandidátce: 5
TOP 09, 37 let, starostka městyse, Větrný Jeníkov
5 712 hl.
7,35 %
Jihomoravský kraj
9 mandátů z 23
preferenční hlasy
1.
prof. PhDr. Petr Fiala, Ph.D., LL.M.
Pořadí na kandidátce: 1
ODS, 57 let, předseda ODS, vysokoškolský učitel, emeritní rektor Masarykovy univerzity, Brno
38 555 hl.
20,56 %
2.
PhDr. Jiří Horák, Ph.D.
Pořadí na kandidátce: 2
KDU-ČSL, 37 let, starosta města Bučovice, Bučovice
18 823 hl.
10,03 %
3.
prof. MUDr. Vlastimil Válek, CSc., MBA, EBIR
Pořadí na kandidátce: 3
TOP 09, 61 let, lékař - radiolog, poslanec, Brno
17 935 hl.
9,56 %
4.
Ing. Antonín Tesařík
Pořadí na kandidátce: 5
KDU-ČSL, 61 let, ředitel Nemocnice TGM Hodonín, příspěvková organizace, Hodonín
12 627 hl.
6,73 %
5.
Ing. Miroslav Zborovský
Pořadí na kandidátce: 7
KDU-ČSL, 41 let, starosta obce Těšany, ekonom, Těšany
11 553 hl.
6,16 %
6.
Mgr. Marie Jílková
Pořadí na kandidátce: 10
KDU-ČSL, 44 let, radní MČ Brno-střed, Brno
11 188 hl.
5,96 %
7.
Ing. Jana Bačíková, MBA
Pořadí na kandidátce: 8
ODS, 52 let, starostka obce Vacenovice, Vacenovice
10 369 hl.
5,53 %
8.
JUDr. Pavel Blažek, Ph.D.
Pořadí na kandidátce: 4
ODS, 52 let, poslanec, Brno
9 903 hl.
5,28 %
9.
JUDr. Pavel Kašník
Pořadí na kandidátce: 6
ODS, 57 let, právník, podnikatel, Hlohovec
6 424 hl.
3,42 %
Olomoucký kraj
4 mandáty z 12
preferenční hlasy
1.
Ing. Marian Jurečka
Pořadí na kandidátce: 1
KDU-ČSL, 40 let, poslanec a zemědělec, Rokytnice
14 254 hl.
17,88 %
2.
Ing. Karel Smetana
Pořadí na kandidátce: 4
KDU-ČSL, 33 let, ředitel Arcibiskupského zámeckého vinařství v Kroměříži, Haňovice
6 748 hl.
8,46 %
3.
JUDr. Martin Major, MBA
Pořadí na kandidátce: 2
ODS, 42 let, náměstek primátora města Olomouce, Olomouc
6 618 hl.
8,30 %
4.
doc. JUDr. Michael Kohajda, Ph.D.
Pořadí na kandidátce: 7
BEZPP, 40 let, proděkan Právnické fakulty UP, radní města Šumperka, Šumperk
6 579 hl.
8,25 %
Zlínský kraj
4 mandáty z 12
preferenční hlasy
1.
Mgr. Ondřej Benešík
Pořadí na kandidátce: 1
KDU-ČSL, 45 let, poslanec PČR, Strání
10 440 hl.
11,99 %
2.
Ing. Stanislav Blaha
Pořadí na kandidátce: 2
ODS, 51 let, poslanec PČR, starosta města, Uherské Hradiště
9 463 hl.
10,87 %
3.
MUDr. Róbert Teleky
Pořadí na kandidátce: 3
KDU-ČSL, 54 let, lékař, radní města, Vsetín
8 416 hl.
9,67 %
4.
Mgr. Aleš Dufek
Pořadí na kandidátce: 6
KDU-ČSL, 47 let, advokát, náměstek primátora města, Zlín
8 163 hl.
9,38 %
Moravskoslezský kraj
6 mandátů z 22
preferenční hlasy
1.
Ing. Zbyněk Stanjura
Pořadí na kandidátce: 1
ODS, 57 let, poslanec, Opava
11 943 hl.
9,99 %
2.
MUDr. Zdenka Němečková Crkvenjaš, MBA
Pořadí na kandidátce: 5
ODS, 45 let, primářka popáleninového centra FN Ostrava, Ostrava
11 596 hl.
9,70 %
3.
Mgr. Bc. Pavla Golasowská, DiS.
Pořadí na kandidátce: 2
KDU-ČSL, 57 let, poslankyně, Třinec
11 045 hl.
9,24 %
4.
Ing. Jiří Carbol
Pořadí na kandidátce: 4
KDU-ČSL, 62 let, starosta obce Dobrá, Dobrá
10 044 hl.
8,40 %
5.
Bc. Jakub Janda
Pořadí na kandidátce: 3
ODS, 43 let, poslanec, předseda českého skoku na lyžích, Frenštát pod Radhoštěm
9 192 hl.
7,69 %
6.
Bc. Jiří Navrátil, MBA
Pořadí na kandidátce: 8
KDU-ČSL, 44 let, náměstek hejtmana MSK, místostarosta obce Mořkov, Mořkov
6 607 hl.
5,53 %
17 Piráti+STAN
37 mandátů839 776 hl.
PIRÁTI a STAROSTOVÉ
Hlavní město Praha
6 mandátů z 23
preferenční hlasy
1.
PhDr. Olga Richterová, Ph.D.
Pořadí na kandidátce: 1
Piráti, 36 let, 1. místopředsedkyně Pirátů, poslankyně, odbornice na sociální politiku, překladatelka, Praha
32 888 hl.
23,14 %
2.
Mgr. Jan Lacina
Pořadí na kandidátce: 3
STAN, 51 let, místostarosta MČ Praha 6, producent, scenárista, režisér, místopředseda představenstva v Obecním domě, Praha
26 117 hl.
18,37 %
3.
doc. JUDr. Vladimír Balaš, CSc.
Pořadí na kandidátce: 7
STAN, 62 let, právník, vysokoškolský učitel, Praha
21 241 hl.
14,94 %
4.
Mgr. Milada Voborská
Pořadí na kandidátce: 16
STAN, 49 let, starostka MČ Praha-Satalice, editorka, Praha
19 323 hl.
13,59 %
5.
Ing. Roman Bělor
Pořadí na kandidátce: 11
STAN, 63 let, ředitel festivalu Pražské jaro, Praha
14 837 hl.
10,44 %
6.
Mgr. et Mgr. Jakub Michálek
Pořadí na kandidátce: 2
Piráti, 32 let, předseda poslaneckého klubu Pirátů, právník se zaměřením na otevřenost veřejné správy a justice, Praha
13 613 hl.
9,57 %
Středočeský kraj
6 mandátů z 26
preferenční hlasy
1.
Mgr. Vít Rakušan
Pořadí na kandidátce: 1
STAN, 43 let, poslanec, středoškolský učitel, bývalý starosta města Kolín, Kolín
59 792 hl.
43,47 %
2.
Mgr. Ondřej Lochman, Ph.D.
Pořadí na kandidátce: 4
STAN, 40 let, starosta města Mnichovo Hradiště, pedagog, Mnichovo Hradiště
27 656 hl.
20,10 %
3.
Ing. Věra Kovářová
Pořadí na kandidátce: 7
STAN, 57 let, poslankyně, překladatelka, lektorka německého jazyka, Chýně
25 367 hl.
18,44 %
4.
Ing. Barbora Urbanová
Pořadí na kandidátce: 12
STAN, 30 let, zastupitelka obce Dolní Břežany, ředitelka institutu a spolupracovnice Víta Rakušana, Dolní Břežany
19 969 hl.
14,51 %
5.
Martin Exner
Pořadí na kandidátce: 10
STAN, 57 let, starosta obce Nová Ves, obchodník v zahraničním obchodu, Nová Ves
14 984 hl.
10,89 %
6.
Klára Kocmanová
Pořadí na kandidátce: 2
Piráti, 28 let, OSVČ, předsedkyně místního sdružení Pirátů, Kutná Hora
10 186 hl.
7,40 %
Jihočeský kraj
2 mandáty z 13
preferenční hlasy
1.
Ing. Viktor Vojtko, Ph.D.
Pořadí na kandidátce: 2
STAN, 43 let, náměstek primátora, vysokoškolský pedagog, České Budějovice
7 996 hl.
17,62 %
2.
Mgr. Ing. Pavla Pivoňka Vaňková
Pořadí na kandidátce: 5
STAN, 44 let, ekonom, pedagog, vedoucí odboru vnitřních věcí, zakladatelka občanské iniciativy Pivoňka, Lišov
7 618 hl.
16,79 %
Plzeňský kraj
2 mandáty z 11
preferenční hlasy
1.
Ing. Michaela Opltová
Pořadí na kandidátce: 5
STAN, 36 let, starostka Kozolup, předsedkyně krajského Výboru pro regionální rozvoj, Kozolupy
8 999 hl.
22,38 %
2.
Ing. Josef Bernard
Pořadí na kandidátce: 1
BEZPP, 56 let, krajský náměstek pro oblast životního prostředí, zemědělství, evropských záležitostí a regionálního rozvoje, ekonom, Štěnovický Borek
8 499 hl.
21,13 %
Karlovarský kraj
1 mandát z 5
preferenční hlasy
1.
Jan Kuchař
Pořadí na kandidátce: 2
STAN, 47 let, starosta Františkových Lázní, předseda Sdružení lázeňských míst České republiky, Františkovy Lázně
3 562 hl.
19,20 %
Ústecký kraj
2 mandáty z 14
preferenční hlasy
1.
PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D.
Pořadí na kandidátce: 1
Piráti, 41 let, poslanec, předseda Výboru pro veřejnou správu a regionální rozvoj, specialista na informační technologie, Praha
14 646 hl.
27,74 %
2.
Ing. Petr Liška
Pořadí na kandidátce: 3
STAN, 51 let, starosta obce Malé Žernoseky, projektant pozemních staveb, místopředseda mikroregionu Porta Bohemica, Malé Žernoseky
9 227 hl.
17,47 %
Liberecký kraj
2 mandáty z 8
preferenční hlasy
1.
Mgr. Jan Farský
Pořadí na kandidátce: 1
STAN, 42 let, poslanec, právník, bývalý starosta města Semily, Semily
15 479 hl.
32,69 %
2.
Mgr. Jan Berki, Ph.D.
Pořadí na kandidátce: 3
SLK, 40 let, vysokoškolský pedagog, zastupitel města Liberce, Liberec
12 266 hl.
25,90 %
Královéhradecký kraj
2 mandáty z 11
preferenční hlasy
1.
Mgr. Lucie Potůčková
Pořadí na kandidátce: 7
STAN, 46 let, starostka městyse Mladé Buky, právnička, Mladé Buky
10 910 hl.
24,48 %
2.
Mgr. Josef Cogan
Pořadí na kandidátce: 2
STAN, 48 let, starosta města Nová Paka, právník, Nová Paka
9 181 hl.
20,60 %
Pardubický kraj
2 mandáty z 10
preferenční hlasy
1.
Tomáš Dubský
Pořadí na kandidátce: 5
STAN, 48 let, starosta Vysočiny, člen předsednictva Sdružení místních samospráv ČR, dobrovolný hasič, Vysočina
6 825 hl.
17,66 %
2.
Ing. Jiří Hájek
Pořadí na kandidátce: 2
STAN, 60 let, stavební inženýr, zastupitel MO Pardubice V, města Pardubic a Pardubického kraje, Pardubice
6 554 hl.
16,96 %
Kraj Vysočina
1 mandát z 10
preferenční hlasy
1.
Ing. Lukáš Vlček
Pořadí na kandidátce: 2
STAN, 39 let, náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro lesní a vodní hospodářství, zemědělství, životní prostředí, zastupitel města Pacov, držitel titulu Nejlepší starosta 2014-2018 v Kraji Vysočina, před. mikroregionu, Pacov
8 074 hl.
21,55 %
Jihomoravský kraj
4 mandáty z 23
preferenční hlasy
1.
Ing. Jana Krutáková
Pořadí na kandidátce: 2
STAN, 59 let, poslankyně, členka zemědělského výboru a výboru pro životní prostředí, Moravská Nová Ves
17 091 hl.
19,28 %
2.
Mgr. Martin Hájek
Pořadí na kandidátce: 7
STAN, 51 let, starosta, cimbalista, Radějov
12 537 hl.
14,14 %
3.
Bc. Petra Quittová
Pořadí na kandidátce: 12
STAN, 49 let, starostka MČ Brno-Černovice, Brno
11 603 hl.
13,09 %
4.
Mgr. Josef Flek
Pořadí na kandidátce: 10
STAN, 33 let, zdravotník, včelař, Tišnov
10 337 hl.
11,66 %
Olomoucký kraj
2 mandáty z 12
preferenční hlasy
1.
Ing. Hana Naiclerová, MBA
Pořadí na kandidátce: 5
STAN, 49 let, ekonomka, zastupitelka města Prostějova, protikorupční bojovnice, Prostějov
7 855 hl.
19,57 %
2.
Ing. Tomáš Müller
Pořadí na kandidátce: 1
STAN, 55 let, starosta obce Nová Hradečná, krajský zastupitel, Nová Hradečná
6 461 hl.
16,10 %
Zlínský kraj
2 mandáty z 12
preferenční hlasy
1.
Mgr. Petr Gazdík
Pořadí na kandidátce: 2
STAN, 47 let, učitel, poslanec PČR, místopředseda Mandátového a imunitního výboru, Suchá Loz
9 076 hl.
21,54 %
2.
Mgr. Eliška Olšáková
Pořadí na kandidátce: 4
STAN, 53 let, starostka Valašských Klobouk, vedoucí pracovnice veřejné správy, Valašské Klobouky
8 267 hl.
19,62 %
Moravskoslezský kraj
3 mandáty z 22
preferenční hlasy
1.
Mgr. Michaela Šebelová
Pořadí na kandidátce: 14
STAN, 39 let, starostka obce Kunčice pod Ondřejníkem, fyzioterapeutka, Kunčice pod Ondřejníkem
6 293 hl.
9,76 %
2.
PhDr. Michael Rataj, Ph.D.
Pořadí na kandidátce: 10
STAN, 52 let, starosta obce Branka u Opavy, Branka u Opavy
6 225 hl.
9,66 %
3.
Petr Letocha
Pořadí na kandidátce: 4
STAN, 37 let, podnikatel, zastupitel města Karviná, Karviná
5 671 hl.
8,80 %
4 SPD
20 mandátů513 910 hl.
Svoboda a přímá demokracie (SPD)
Hlavní město Praha
1 mandát z 23
preferenční hlasy
1.
Mgr. Jiří Kobza
Pořadí na kandidátce: 4
SPD, 65 let, poslanec, diplomat, Praha
3 149 hl.
10,91 %
Středočeský kraj
2 mandáty z 26
preferenční hlasy
1.
Radek Rozvoral
Pořadí na kandidátce: 1
SPD, 54 let, poslanec, místostarosta obce, Všechlapy
1 640 hl.
2,97 %
2.
Oldřich Černý
Pořadí na kandidátce: 2
SPD, 56 let, živnostník, zastupitel města, Kladno
824 hl.
1,49 %
Jihočeský kraj
1 mandát z 13
preferenční hlasy
1.
MUDr. Iveta Štefanová
Pořadí na kandidátce: 1
SPD, 37 let, lékařka, Prachatice
1 593 hl.
5,27 %
Plzeňský kraj
1 mandát z 11
preferenční hlasy
1.
Ing. Marie Pošarová
Pořadí na kandidátce: 1
SPD, 41 let, finanční analytička, krajská zastupitelka, Klatovy
1 657 hl.
5,73 %
Karlovarský kraj
1 mandát z 5
preferenční hlasy
1.
Karla Maříková
Pořadí na kandidátce: 1
SPD, 40 let, poslankyně, zdravotní sestra, Ostrov
1 750 hl.
10,52 %
Ústecký kraj
2 mandáty z 14
preferenční hlasy
1.
Jaroslav Foldyna
Pořadí na kandidátce: 1
SPD, 61 let, poslanec, Děčín
5 575 hl.
12,45 %
2.
Mgr. Zdeněk Kettner
Pořadí na kandidátce: 2
SPD, 47 let, učitel, krajský zastupitel, Teplice
1 409 hl.
3,14 %
Liberecký kraj
1 mandát z 8
preferenční hlasy
1.
Ing. Radovan Vích
Pořadí na kandidátce: 1
SPD, 56 let, poslanec, voják, plukovník v záloze, Liberec
1 460 hl.
5,98 %
Královéhradecký kraj
1 mandát z 11
preferenční hlasy
1.
Ing. Vladimíra Lesenská
Pořadí na kandidátce: 1
SPD, 57 let, ředitelka kontaktního pracoviště Úřadu práce ČR, stavební inženýrka, Týniště nad Orlicí
970 hl.
3,63 %
Pardubický kraj
1 mandát z 10
preferenční hlasy
1.
Jaroslav Bašta
Pořadí na kandidátce: 1
SPD, 73 let, diplomat, Praha
717 hl.
2,79 %
Kraj Vysočina
1 mandát z 10
preferenční hlasy
1.
Radek Koten
Pořadí na kandidátce: 1
SPD, 56 let, poslanec, předseda výboru pro bezpečnost, Vojnův Městec
917 hl.
3,70 %
Jihomoravský kraj
2 mandáty z 23
preferenční hlasy
1.
Bc. Lucie Šafránková
Pořadí na kandidátce: 2
SPD, 34 let, poslankyně, zastupitelka města, Brno
2 409 hl.
4,12 %
2.
PhDr. Ing. Mgr. Jan Hrnčíř, MBA, LL.M.
Pořadí na kandidátce: 1
SPD, 44 let, poslanec, vysokoškolský pedagog, Blansko
2 284 hl.
3,90 %
Olomoucký kraj
1 mandát z 12
preferenční hlasy
1.
Ing. Radim Fiala
Pořadí na kandidátce: 1
SPD, 52 let, poslanec, místopředseda hnutí, Prostějov
2 881 hl.
7,24 %
Zlínský kraj
2 mandáty z 12
preferenční hlasy
1.
MUDr. Vladimír Zlínský
Pořadí na kandidátce: 1
SPD, 57 let, lékař, krajský zastupitel, Zlín
1 921 hl.
5,38 %
2.
MUDr. Jaroslav Dvořák
Pořadí na kandidátce: 2
SPD, 63 let, lékař, poslanec, Valašské Meziříčí
1 299 hl.
3,64 %
Moravskoslezský kraj
3 mandáty z 22
preferenční hlasy
1.
Tomio Okamura
Pořadí na kandidátce: 1
SPD, 49 let, poslanec, předseda hnutí SPD, Praha
17 069 hl.
23,00 %
2.
MUDr. Jan Síla
Pořadí na kandidátce: 2
SPD, 71 let, neurochirurg, Ostrava
2 488 hl.
3,35 %
3.
Mgr. Karel Sládeček
Pořadí na kandidátce: 3
SPD, 58 let, živnostník, ředitel společnosti, Kunčice pod Ondřejníkem
1 477 hl.
1,99 %

Vyberte lokalitu

Celá ČR
Sdílejte

Doporučované