Hlavní obsah
Pavel Kasík
vědecký redaktor SZ

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Na každý nový článek vám budeme posílat upozornění do emailu.

Vědecký novinář s nadšením pro experimenty.

Pro Seznam Zprávy hledá fascinující a smysluplná témata z oblasti vědy a techniky. Dlouhodobě studuje umělou inteligenci, popularizaci vědy, kognitivní omyly a webové technologie. Baví jej hledat informace ukryté v datech a učí se je prezentovat pomocí interaktivních vizualizací.

Za inovativní on-line žurnalistiku obdržel Novinářskou cenu za rok 2022 spolu s kolegou Matoušem Lázňovským. Odborná porota ocenila interaktivní grafy i prezentaci kontextu společensky důležitého tématu.

V redakci Seznam Zprávy působí od dubna 2021. Předtím psal 15 let o vědě a technice pro magazín Technet.cz. Kromě psaní také učí například na vysokých školách. Přednáší o komunikaci vědy, zapojení umělé inteligence do praxe, zpracování statistik nebo o webové vědecko-technické novinařině.

Uchvátil jej Baader–Meinhofové fenomén. Od chvíle, co se o něm dozvěděl, vidí kolem sebe stále nové příklady této kognitivní iluze.

Načíst novější články
Načítám
NačítámNačíst starší články