Hlavní obsah

4 mrtví, 4 zranění a 60 evakuovaných. Taková je bilance exploze v britském Leicesteru

Exploze v Leicesteru si vyžádala 4 mrtvé, další 4 osoby jsou v nemocnici.Video: Háta Sassmannová, AP, Reuters

 

Reklama

26. 2. 2018 6:43

Exploze si vyžádala i zraněné, jeden z nich je v kritickém stavu. 4 lidé zemřeli. Podle policie je poškozeno i několik domů v blízkém okolí.

Článek

Britská policie řeší explozi domu ve středoanglickém městě Leicester. Výbuch nastal v domě s obchodem, místo posléze zachvátily plameny. Zatím není jasné, co explozi a požár způsobilo. Policie na svých webových stránkách zhruba tři hodiny po události uvedla, že nic nenaznačuje souvislost s terorismem.

S požárem bojovalo šest hasičských vozů a jednotky hasičů prohledávaly hořící budovu i její okolí a pátraly po zraněných. Leicesterská královská nemocnice později potvrdila, že z místa požáru bylo převezeno šest zraněných. Svým zraněním podle britských médií podlehly čtyři osoby. V nemocnici zůstávají další čtyři osoby, z nich jedna je v kritickém stavu.

Zasaženou ulici tvoří obytné domy a malé obchody včetně smíšeného zboží, kebab restaurace a polského obchodu s potravinami. Podle policie bylo poškozeno i několik domů v blízkosti požáru. Podle BBC se polské potraviny prodávaly i v tomto obchodě.

Policisté uzavřeli ulice Carlisle Street a částečně i Hinckley Road západně od centra. Server deníku Daily Mirror napsal, že evakuovat se museli obyvatelé z 60 okolních domů. Hasiči se domnívají, že budova se zřítila. Není známo, zda se v sutinách a požářišti nacházejí další zranění nebo uvázlí lidé.

Reklama

Doporučované