Hlavní obsah

Aerolinky SAS přestanou prodávat bezcelní výrobky. Chtějí tím přispět k ochraně ovzduší

Aerolinky SAS ustupují od prodeje duty free výrobků. (Video: Zdislava Pokorná , Seznam Zprávy)

 

Reklama

5. 6. 2019 22:47

Skandinávská letecká společnost SAS oznámila, že odstraní bezcelní prodej. Sníží tak hmotnost letadel a tím i spotřebu paliva, zároveň přispěje k ochraně ovzduší. Podnik doufá, že se tak přiblíží vytyčenému cíli do roku 2030 omezit emise výfukových plynů alespoň o 25 procent.

Článek

Letecké společnosti se snaží snižovat svou uhlíkovou stopu v reakci na sílící švédskou kampaň, která se snaží přimět lidi méně létat a místo toho se zaměřit na ekologičtější dopravní prostředky, jako je třeba vlak. Mimo to se potýkají s růstem cen pohonných hmot a s tvrdou konkurencí. Ukončit prodej duty-free zboží se před SAS rozhodly nizozemské aerolinky KLM. Ty svůj krok zdůvodnily změnou poptávky. O kroku společnosti informovala agentura Reuters.

„Bezcelní prodej je velmi populární službou. Naši zákazníci ji velmi využívají. Rozhodli jsme se, že udržitelnost je pro naši společnost důležitější,“ uvedla SAS v oficiálním prohlášení.

Jeden z důvodů ukončení bezcelního prodeje je celkové snížení hmotnosti letadla, což sníží také spotřebu paliva a emisí. Společnost zákazníkům slíbila, že jim nabídne modernější a lepší způsoby nákupu, píše Business Traveller.

Letecké společnosti se snaží snižovat svou uhlíkovou stopu v reakci na sílící švédskou kampaň, která se snaží přimět lidi méně létat a místo toho se zaměřit na ekologičtější dopravní prostředky, jako je třeba vlak. Mimo to se potýkají s růstem cen pohonných hmot a s tvrdou konkurencí. SAS letos čelily stávce pilotů, kvůli které bylo zrušeno na 4000 plánovaných letů.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované