Hlavní obsah

Arenberger zakázal už schválený koncert. „Největší podraz,“ zuří pořadatel

Foto: ČTK

„Včera (ve čtvrtek) jsem byl za panem ministrem (Arenbergerem, na snímku) na ministerstvu na jednání a o zrušení mi nic neříkal,“ zlobí se pořadatel koncertu Karel Luxík.

Reklama

16. 4. 14:22

Úvodní koncert projektu Cesta ze tmy, který se měl konat příští týden v Lucerně a který měl vyzkoušet možnost účasti publika na koncertě pod podmínkou absolvování PCR testu, se neuskuteční. Organizátor hovoří o podrazu.

Článek

Ministr zdravotnictví Petr Arenberger dnes řekl, že parametry pro rozvolňování kultury bude s epidemiology a ministrem kultury Lubomírem Zaorálkem (ČSSD) projednávat, v příštím týdnu se ale koncert vzhledem k epidemické situaci konat nemůže. „Dnes budeme řešit kulturu, i za přítomnosti ministra Zaorálka a epidemiologů. Nejsme tak daleko, abychom příští týden mohli otevřít větší kulturní akci. V květnu bychom ale rádi udělali nějaký pilotní projekt,“ dodal Arenberger.

Pořadatelé však již na příští týden plánovali úvodní koncert k sérii akcí nazvané Cesta ze tmy. Podmínkou účasti na něm mělo být, že všichni přítomní absolvují v den koncertu PCR test s negativním výsledkem. Cena za test byla součástí ceny vstupenky, testovat se mělo poblíž místa koncertu. Arenberger ale pořadatelům sdělil, že koncert se konat nebude.

„Je to podraz a vrcholné papalášství“

„Ministerstvo zdravotnictví a další zúčastněné instituce ale předtím pořadateli Karlu Luxíkovi dali veškerá potřebná povolení a přísliby,“ sdělil dnes za organizátory Vít Rosenbaum.

„Je to největší podraz, jaký jsem kdy zažil. Včera (ve čtvrtek) jsem byl za panem ministrem na ministerstvu na jednání a o zrušení mi nic neříkal. (…) Koncerty jsem začal připravovat až v momentě, kdy jsem měl všechna povolení a přísliby s konkrétními daty a do přípravy investoval stovky tisíc korun. To všechno jsem teď díky panu ministrovi vyhodil z okna,“ uvedl Luxík.

Případné přesunutí data koncertů pořadatel Luxík odmítá. „Nemám chuť už nic dělat. Cesta ze tmy končí pro ztrátu důvěry v ministerstvo. Je to podraz, vrcholné papalášství a politikaření,“ řekl.

Ministr kultury Zaorálek dříve uváděl, že jako pilotní projekt otevírání kultury by mohly posloužit některé koncerty Pražského jara. kam by též měli přístup jen lidé negativně otestovaní. Pražské jaro tradičně začíná 12. května.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované