Hlavní obsah

Atentátníci zabili v Damašku desítky lidí. Útočili v den výročí povstání proti Asadovi

Sebevražedný útok v Damašku si vyžádal přes třicet obětí.

 

Reklama

15. 3. 2017 16:41

Jeden sebevražedný atentátník zaútočil v centru Damašku v hlavní budově justičního paláce. Odpálil na sobě vestu s trhavinami. Druhý zabíjel v restauraci.

Článek

Sebevražedný atentát na justiční palác v centru Damašku ve středu nepřežilo nejméně 31 lidí.

Druhý útok se odehrál v restauraci na západním předměstí Damašku. Podle syrské televize útočníka pronásledovala policie, když vběhl do restaurace a tam se odpálil. Zabil několik lidí, jejichž počet zatím agentury neuvádějí.

Podle místní policie, kterou citovala agentura SANA, bylo v justičním paláci zraněno 102 lidí a v restauraci 28. Podle syrské televize bomba vybuchla v paláci, kde se řeší případy rodinného a trestního práva.

„Zavládla panika, protože výbuch byl velmi silný. Utekli jsme do knihovny v nejvyšším patře, všude bylo mnoho krve," sdělila agentuře AFP jedna advokátka, která byla v soudní budově.

Prokurátor řekl, že útočník si vybral velmi rušnou chvíli. „Snažil se dostat dovnitř, a když se mu v tom policisté snažili zabránit, vrhnul se do budovy a odpálil nálože," řekl prokurátor.

Středeční atentáty se staly v den šestého výročí povstání proti režimu prezidenta Bašára Asada. Dosud se k nim nikdo nepřihlásil.

Minulý týden při atentátu na šíity v damašské čtvrti Báb Musála zahynulo podle syrské exilové organizace SOHR přes 70 lidí, většinou iráckých poutníků. K akci se přihlásila koalice Tahrír aš-Šám, která sdružuje skupiny s vazbami na teroristickou organizaci Al-Káida. Atentát spáchali dva útočníci, kteří mířili na provládní a íránské milice.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované